Študentské projekty

Študentské projekty

Už po 4-krát sa žiakom našej školy podarilo prebojovať do finále československej súťaže ŠTUDENTSKÉ PROJEKTY, ktorú organizuje firma Špinar-software s. r. o.

V krásnom moravskom mestečku Bystřice pod Hostýnem školu  reprezentovali žiaci Martin Trnovec z II. NDŠ drevárska a nábytkárska výroba a Dominik Hricko z III. A stolár. Celý súťažný deň bol veľmi náročný. Okrem obhajoby svojich projektov pred odbornou porotou sa uskutočnila aj súťaž zručnosti v kreslení na počítači v programe TURBO-CAD. Obidve práce aj ich prezentácia odbornú porotu zaujali.

V rámci čakania na vyhodnotenie absolvovali súťažiaci aj pedagógovia návštevou pútnického miesta na Hostýne s krásnymi výhľadmi na celé okolie.

Vyhodnotenie súťaže za účasti odbornej poroty, predstaviteľov mesta a zástupcov sponzorov prebehlo na zámku v Bystřici. Meno našej školy zaznelo pri vyhodnotení dvakrát zásluhou žiaka Martina Trnovca, ktorý v stavebnej kategórii získal so svojou prácou ,,drevený stĺpový kostol"1. miesto a v súťaži zručnosti 3. miesto.

 

Martin Trnovec: Drevený stĺpový kostol