Lezecký krúžok - Sedem statočných

Lezecký krúžok - Sedem statočných

Chcel by som vás trochu poinformovať o dianí v našom lezeckom krúžku, na ktorý sa oficiálne prihlásilo viacero odvážlivcov. Reálne nás tam spolu so mnou chodí zatiaľ sedem statočných, no hlásia sa už aj ďalší.

Stretávame sa každý štvrtok v školskom internáte o 18:30 hod. a to cca na 2 hodiny. Potrebnú teóriu lezenia striedame so samotnou praxou na neďalekej lezeckej stene K2.

Okrem tejto pravidelnej činnosti sme niektorí boli aj na turistickom výlete vo Vysokých Tatrách (cieľom boli Rysy), kde sme sa oboznámili s lezeckým terénom vo veľhorách a naberali kondičku.

Ďalšou aktivitou na zachutenie bola celoslovenská lezecká súťaž Rožňavský Kameňák, na ktorej sa okrem mňa zúčastnili aj dvaja naši študenti a členovia krúžku. Bol som na nich naozaj právom hrdý, lebo napriek tomu, že na lezeckej stene liezli po prvýkrát v živote, dosiahli dobré výsledky, ktoré som vôbec neočakával. Táto akcia splnila očakávania a chalani sa už teraz tešia na najbližšiu súťaž. Majú chuť trénovať a urobiť všetko preto, aby nabudúce postúpili do finále.

Viac o výlete v Tatrách (článok Akcia „Panoramatická latrína“), ale aj o súťaži Rožňavský Kameňák (článok Rožňavský Kameňák – zážitok, na ktorý nezabudnem) sa môžete dozvedieť na našej stránke.

Poslednou akciou lezeckého krúžku pred jesennými prázdninami bolo samotné lezenie na už spomínanej boulderingovej lezeckej stene K2. Myslím, že chalani si prišli na svoje, no zároveň si uvedomili, že to nie je také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá a ešte majú čo trénovať.

Uvedomujeme si však tiež aj tú skutočnosť, že vstupné na lezeckú stenu K2 nie je pre mnohých lacnou záležitosťou, a tak do budúcna rozmýšľame aj nad stavbou našej vlastnej lezeckej steny. Uvidíme, čo budúcnosť ukáže a či sa tento náš sen naplní.

Najbližšou akciou, na ktorú sa teraz tešíme a pripravujeme je boulderingová lezecká súťaž Bratislavský Balvan, ktorá by sa mala konať niekedy na prelome apríla a mája.

Nakoniec iba jednu poznámku: Ak by niekto z vás mal záujem pridať sa k nám (pokojne aj z radov učiteľov), radi vás privítame :)