Exkurzia - Viedeň

Exkurzia - Viedeň

Dňa 3.decembra sme sa vybrali na poznávaciu a prekvapujúco zaujímavú exkurziu do Viedne. Bola to akcia pre víťazov školských kôl olympiád z cudzích jazykoch a Hviezdoslavovho Kubína. Ak sme chceli všetko stihnúť, museli sme si aj privstať a to už o piatej, aby sme sa mohli pripraviť na vzrušujúcu štvorhodinovú cestu autobusom.

Po príchode na miesto sme sa vybrali do Technického múzea vo Viedni, kde sme si mohli pozrieť históriu vývoja vedy a techniky. Vďaka jedinečným exponátom sme si mohli uvedomiť, aký zaujímavý je náš technický vývoj.  Prechádzali sme cez rozličné expozície, napr.  oddelenie geografických vynálezov, kde sme mohli vidieť vynálezy týkajúce sa fyzikálnych zákonov,  napr. magnety a strelky, mohli sme sa tam stretnúť aj s najstaršou autobatériou, ale aj s glóbusom. Samozrejme nás ako študentov dopravných zariadení najviac zaujímalo oddelenie dopravy,  kde sme mohli nahliadnuť do zákutí jedného z dvoch zakonzervovaných a renovovaných vozňov cisárovnej Sissi ako aj odlievacích zariadení a technologických postupov pri obrábaní a dolovaní ocele a jej príbuzných kovov.

Na ďalšom  poschodí sme videli motocykle a automobily rôznych konštrukcií a vyhotovení, ale na najvyššom  bol poklad 21.storočia v podobe lietadiel, vrtuľníkov, počítačov a mobilných zariadení.

           Nás chalanov zo všetkého najviac zaujímali fešandy, no v Rakúsku sa dosť ťažko hľadali a keď sme ich aj našli, boli to len turistky zo Slovenska.

Po odchode z múzea sme sa vybrali do centra Viedne  na vianočné trhy, ktoré boli očarujúco krásne. Po prezretí všetkých pamiatok a nasýtení našich zmyslov a žalúdkov sme sa po dlhom a namáhavom dni vybrali domov na Slovensko. Veď ako sa hovorí: „ Všade dobre, doma najlepšie.“