Taliansko

Taliansko

Prvý aprílový týždeň sa konal každoročný výlet pre tretiakov. Súčasťou programu bola prehliadka talianskeho mesta Turín, kde študenti navštívili automobilové múzeum, prešli si historické centrum Turína a navštívili miesta, kde pôsobil aj Don Bosco. Žiaci mali šancu spoznať aj zákutia Valdocca- múzeum, izby a kancelárie, či kaplnky, a taktiež veľkolepú Baziliku Panny Márie Pomocnice.

Ďalší deň patril rodisku don Bosca- dom, v ktorom vyrastal s mamou Margitou a bratmi, misionárske múzeum a nechýbala ani bazilika zasvätená don Boscovi. Neskôr navštívili Mondonio-miesto, kde zomrel Dominik Savio. Večer ukončili chutnou zmrzlinou z agrofarmy.

Celý piatkový deň patril výletu do Álp, kde aj napriek krásnemu a slnečnému počasiu bolo potrebné brodiť sa vysokým snehom a cestou späť, študenti využili možnosť pustiť sa dole svahom na svojich bundách až k lanovke. Po celodennom výstupe pravá talianska večera, pizza, o ktorú sa postaral jeden taliansky salezián s jeho priateľmi, padla vhod.

Sobota sa zase niesla v duchu muránskeho skla, mostov a kanálov s gondolami, námestia sv. Marka plného holubov v Benátkach. Okružná plavba na lodi v okolí, ponúkla nádherné výhľady na benátske pamiatky a ostrovy.

Táto púť za Don Boscom bola úžasnou možnosťou ako navštíviť mnohé historické miesta, kochať sa alpskými vrcholkami, ale najmä príležitosť ako utužiť priateľstvá.