Rozlúčka s maturantami

Rozlúčka s maturantami

Časy sa menia, tradície ostávajú a tak sme sa 10. mája 2018, už tradične pred odchodom maturantov na akademický týždeň, stretli na ihriskách saleziánskeho oratória v Žiline. Pre maturantov to bola, okrem samotných maturít, posledná väčšia akcia v tejto škole.

Chalani hrali futbal, volejbal, hokejbal, strieľali zo vzduchovky, hrali bedminton, ping-pong, jednoducho sa hýbali, debatovali a prežili naozaj pekné popoludnie. Samozrejme nechýbala ani druhá večera v podobe grilovaných klobások. "A taktiež vám prajem, aby ste robili to, čo vás baví, lebo možno to budete robiť celý svoj život. A aby ste sa nevzdávali a boli vždy šťastní," povedal Pavol Bulák, jeden z maturantov v rámci ich večerných príhovorov, ktoré sa tiež stali súčasťou tradície

Na druhý deň sa maturanti rozlúčili s teóriou a praxou, čakal ich týždeň naozaj intenzívnej prípravy na ich skúšky dospelosti - maturitné skúšky. Našich maturantov sprevádzame v modlitbách a veríme, že sa na školu, už ako exallievi, budú často vracať, možno povzbudiť ďalšie generácie, možno odovzdať nejaké tie svoje skúsenosti.