Ideš za Titusom

Ideš za Titusom

Na konci septembrového víkendu a začiatkom nového mesiaca októbra 2017 sa uskutočnila výprava do Bratislavy a Vajnor. Cieľ prežiť a zažiť spolu s ostatnými mladými z celého Slovenska udalosť, ktorá sa prežíva niekedy iba raz v živote - blahorečenie saleziána, mučeníka za duchovne povolania, don Titusa Zemana.
Skupina asi 20 chlapcov z našej školy bola rozdelená na časť,  ktorá sa aktívne zapojila do stavby pódia na slávnostnú ceremóniu pod vedením asistenta Patrika Mižaka. Doslova si to odmakali od stredy až do nedele. Boli unavení, vyrobení, ale spokojní, že takto prispeli k priebehu slávnosti.
Ďalšia skupina, pod vedením pána riaditeľa  a spolubratov saleziánov,  spolu so študentkami mali pokojnejší program plný žážitkov a stretnutí, ktoré obohatili celú výpravu.
,,Všetko to ma dojalo, niekedy až k slzám, ˮ hovorí jeden z účastníkov. ,,Som rád, že som v dobrej atmosfére a priateľskom kruhu mohol stráviť tieto dni. Lepšie som poznal spolužiakov aj saleziánov, ˮ hovorí ďalší účastník.
Počas tejto akcie sme boli vyzvaní byť odvážni a neostáť stáť,  prekročiť svoju hranicu.
Krásne boli aj spontánne stretnutia s hlavným predstaveným saleziánov, don Ángel Fernández Artime. S radosťou nás oslovil a vyfotil sa s nami. Počas obedu, ktorý nám pripravili salezianski spolupracovníci Katka s rodinou, prišlo auto na dvor s relikviou blahorečeného don Titusa Zemana, kde sme mali možnosť osobne sa pomodliť, dotknúť sa relikvií a prosiť v modlitbe o to, čo potrebujeme.
Ostali nám chvíle pozrieť si aj hlavné mesto - Bratislavu, spoločne putovať po stopách Titusa a povzbudiť sa vo svojej viere.