Štedrá večera - internát

Štedrá večera - internát

Vianočné prázdniny, čas, na ktorý sa tešia všetci chalani aj dievčatá. K Vianociam neodmysliteľne patrí aj štedrá večera. Na tú našu, internátnu, zavítali okrem chalanov u nás ubytovaných a exallievov - bývalých žiakov našej školy - aj naše prváčky.

Večerný program si už tradične pripravujú samotní chalani, vtipné scénky, zábavné videá - všetko vlastná tvorba. Aj samotná príprava stolov a pohostenia je v réžii chalanov, samozrejme pod vedením asistentov. Spoločným večerom nás previedol moderátor Mirec Kaleta a naši hudobníci. Nechýbalo čítanie zo Svätého Písma, modlitba, vianočná kapustnica, ryba, šalát a odovzdávanie vianočných darčekov, ktoré si chalani navzájom pripravili. V posledných rokoch sa stali tradíciou tričká, vyrobené špeciálne pre tento večer.

 

Po oficiálnej časti nasledoval voľný program. Hokejbal, futbal, floorball, posilňovňa, trampolína, spoločenské hry, film ale i hromadné hranie Counter Strikeku, tým všetkým chalani žili takmer do polnoci.

 

Štedrá večera na internáte je len jednou z mnohých spoločných akcií v našej škole, no určite patrí medzi tie najkrajšie, na ktoré chalani dlho spomínajú, na ktoré sa i po ukončení štúdií radi vracajú.