PRAVDA O DROGÁCH

PRAVDA O DROGÁCH

Počas maturitných skúšok sa v našej škole konali preventívne prednášky s názvom PRAVDA O DROGÁCH. Boli zamerané na drogovú situácia na Slovensku , ktorá sa dramaticky zhoršuje.
Na ZŠ má každý piaty žiak skúsenosť s ilegálnou drogou. Pred troma rokmi to bol "len" každý šiesty. To je nárasť o 36%. Pre budúcnosť to znamená zvýšené náklady na zdravotnú starostlivosť, zvýšenú kriminalitu, zvýšené náklady na sociálnu starostlivosť. Riešením je prevencia vo veku, keď si deti vytvárajú životné postoje.
Vo svete sa o drogách veľa hovorí – na uliciach, v školách, na internete a v televízii. Niečo z toho je pravda, niečo zase nie. Veľa z toho, čo ľudia o drogách počujú, pochádza od tých, ktorí ich predávajú. Bývalí drogoví díleri priznali, že by povedali čokoľvek, len aby iní drogy kúpili. Drogoví narkobaroni zarábajú na drogách dostatok peňazí na to, aby si “kúpili” médiá, políciu, sudcov a beztrestne ničili životy miliónom ľudí na celom svete. Ale raz za čas sa niekto uplatiť nedá – 
pozrite sa na to, čo všetko sa našlo pri policajnom zásahu u jedného mexického narkobarona. Nenechajte sa oklamať. Na to, aby ste sa vyhli závislosti od drog a aby ste mohli pomôcť svojim priateľom, potrebujete pravdivé údaje.