Akčný víkend I.GDM

Akčný víkend I.GDM

V dňoch od 12. – 15.2.2016 sa dvadsaťštyri žiakov z I.GDM zúčastnilo akčného víkendu v krásnej prírode Varína, na chate Borovica.
V piatok sme sa stretli v priestoroch našej školy, odkiaľ sme sa vybrali na autobusovú stanicu v Žiline. Trošku nám pršalo, ale nás to neodradilo. Prišli sme rovno na skvelú večeru, po večeri sme mali chvíľu voľna, po ktorom už nasledoval program. Rozdelili sme sa do tímov, kde sme si preverili naše vedomosti, sluch, silu, ale hlavne súdržnosť. 
V nočnej hre sa 4 skupinky snažili prenášať lístky bez toho, aby ich naši učitelia chytili. 
V sobotu sme mali aktivity, prednášky o spoznaní Tajomstva Boha, Tajomstva diabla, ale aj Trojicu Cirkvi, či základné prvky duchovného tajomstva. Poobede sme išli na sánkovačku, pri ktorej sme zažili kopec zábavy, rýchlosti, ale i skokov. Po skvelej večere sme si  pozreli film, v ktorom išlo hlavne o zjednotenie nášho kolektívu. V noci sme sa zahrali ešte na mafiánov a išli sme spať, noc prešla rýchlo a bola nedeľa. Po krátkej modlitbe nasledovala ešte jedna prednáška, po ktorej sme sa mohli znovu zmieriť s naším Nebeským Otcom počas sv. spovede. Posilnení dobrým obedom sme sa vrátili naspäť do Žiliny.