Vianočná Viedeň

Vianočná Viedeň

Ráno 3.12.2014 sme sa vybrali na výlet do Viedne. Ešte rozospatí sme nastúpili do autobusu a plní očakávania sme sa vydali na cestu.

    Aj keď bola  trošku dlhšia, stála za to. Navštívili sme Technické múzeum vo Viedni, v ktorom sme mohli vidieť, ale aj skúsiť veľa zaujímavých vecí. Na troch poschodiach  sme našli bohatý výber exponátov naprieč vedou a technikou. Mnohí sme si vyskúšali, aké je to byť škrečkom, koľko decibelov sme schopní vykričať a taktiež sme sa spustili na šmýkačke alebo sme si zatancovali.

                                                                                                                               

    Po načerpaní nových poznatkov sme sa vybrali na očakávané vianočne trhy. Tie nás už zďaleka vítali svojimi vôňami a farbami. Hoci sme boli trochu uzimení, nikto si nenechal ujsť čaro teplého punču či sladkého koláča. Samozrejme,  nesmeli chýbať ani nejaké tie fotky. Na konci sme sa vybrali naprieč rozsvieteným mestom späť k autobusu. Mali sme šťastie a stretli sme aj Mikuláša. Cestou domov nebola núdza o zábavu. Unavení po celom dni sme sa pobrali domov s nezabudnuteľnými spomienkami na tento úžasný výlet.