Úspešné slovenské finále!

V dňoch 9. a 10. apríla sa uskutočnil 15. ročník sútaže Autoopravár Junior Castrol. Študenti našej školy sa prebojovali do finále dvoch z celkovo troch kategórií sútaže.

Autoopravári lakovníci bojovali o svoje umiestnenie v priestoroch spoločnosti JL, spol. s.r.o v Bratislave, kde sme mali v súťaži celkovo troch študentov z celkového počtu deväť  finalistov. Autoopravári mechanici a elektrikári súťažili v priestoroch školiaceho strediska Škoda v Nitre, kde sme mali troch študentov z celkového počtu trinástich súťažiacich. S ťažkými úlohami a náročnými zadaniami sa študenti pasovali dva dni. Pod pozorným okom komisárov z prestížnych firiem tvrdo a svedomito pracovali, aby sa umiestnili čo najlepšie. Celkové výsledky sme sa dozvedeli až  v Bratislave v Expoklube výstaviska Incheba, kde sa tretíkrát slávnostne vyhlasovali. Výsledky boli veľmi tesné a súťažiaci vyrovnaní, takže až do posledných chvíľ sme boli v napätí a očakávaní. Pri vyhlasovaní sme sa radovali, keď Matúš Turan obsadil v kategórií Autoopravár Junior mechanik a elektrikár 2. miesto. Tomáš Judák obsadil 3. miesto v kategórií Autoopravár Junior lakovník. Veľmi zaujímavé je aj hodnotenie, že v kategórií mechanik a elektrikár sme v prvej päťke mali až troch študentov, čo je vôbec prvýkrát v histórií súťaže. Ján Synak iba s bodovou stratou  na 3 miesto skončil 4. a Jakub Mravec na výbornom 5. mieste. V súťaži autoopravár lakovník žiaci Patrik Kmeť a Martin Buda skončili na 5. a 6. mieste. Dosiahnuté výsledky sú úžasnou satisfakciou a ocenením prace študentov, a ich učiteľov a majstrov. Do súťaže sa celkovo zapojilo 1200 súťažiacich  z celého Slovenska a tento fakt dodáva naším dosiahnutým výsledkom patričnú váhu a úctu. Ďakujeme každému kto k tomuto úspechu akokoľvek prispel a dúfame, že aj v budúcnosti sa nám podarí obhájiť tieto skvelé umiestnenia.

Po náročnom súťažnom dni mali súťažiaci spestrenie a pretekali na motokárach. Do finále postúpilo 5 pretekárov z našej školy. Ukázali sme, že aj motokáry patria medzi naše srdcové záležitosti a na stupni víťazov zaviali naše farby.
Po pekných zážitkoch a nových skúsenostiach, unavení po tvrdom boji, sme sa s úsmevom na tvári vrátili domov s konštatovaním, že aj tohtoročný AUTOOPRAVÁR JUNIOR CASTROL bol „tradične“ úspešný.