20-ročný sen sa stal skutočnosťou!

20-ročný sen sa stal skutočnosťou!

Dňa 22.10.2014 sme v našej škole slávnostne otvorilo multifunkčné ihrisko. Toto ihrisko sme vyhrali v ekologickej súťaži, ktorú vyhlásila spoločnosť LIDL. Žiakom našej školy sa podarilo spomedzi 467 základných a stredných škôl na Slovensku vybojovať skvelé 3.miesto.

Ihrisko v sume 35.000 EUR bude oddnes slúžiť všetkým žiakom školy pre športy, ako sú futbal, florbal, volejbal a basketbal .

Na slávnostnej ceremónii sa zúčastnili zástupcovia firmy LIDL, za zriaďovateľa školy provinciál saleziánov dona Bosca na Slovensku, zástupcovia žilinského biskupstva a Žilinského samosprávneho kraja. V krátkych príhovoroch pogratulovali žiakom našej školy a vyzdvihli našu vytrvalosť a spoluprácu. Pozreli sme si krátky zostrih zbierania fliaš, kde nechýbali vtipné momenty. Cieľom súťaže bol zber plastových fliaš, ktorých v škole žiaci nazbierali úctyhodný počet: 153 000. Z nich by bolo možné vyrobiť napríklad 17 000 futbalových dresov.

Súčasťou otváracieho ceremoniálu bolo aj posvätenie ihriska pátrom Zdenom Pupíkom, ktorý spolupracuje s futbalovým klubom MŠK Žilina. Slávnostný výkop urobil obchodný riaditeľ spoločnosti LIDL Ing. Miroslav Rúžička.

Ako povedal riaditeľ školy Mgr. Viliam Riško: „Generácie žiakov snívalo o tomto ihrisku. Sme veľmi radi, že dnes sa tento sen stal skutočnosťou a môžeme otvoriť toto ihrisko. Ďakujeme spoločnosti LIDL. Bola to pekná oslava. Tešíme sa, že oddnes ihrisko bude slúžiť pre dobro našich chlapcov a dievčat.“