Víťazi autoopravár junior CASTROL v Taliansku

Víťazi autoopravár junior CASTROL v Taliansku

V dňoch od 13. – 18.10. 2011 sme sa zúčastnili poznávacieho výletu v Taliansku, ktorý dostali naši študenti za vzorné výsledky v medzinárodnej súťaži Autoopravár Junior CASTROL.

V dňoch od 13. – 18.10. 2011 sme sa zúčastnili poznávacieho výletu v Taliansku, ktorý dostali naši študenti za vzorné výsledky v medzinárodnej súťaži Autoopravár Junior CASTROL. S našim neveľkým tímom sme sa popoludní stretli pred školou a vyrazili na dlhú, ale zážitkami pretkanú cestu na sever Talianska. V Turíne, kde sme mali prichystaný bohatý a časovo náročný program, sme navštívili školiace centrum New Holland pre poľnohospodársku techniku, prezreli sme si taliansku školu Agnelli, ktorú vyštudoval aj sám zakladateľ Fiatu. Veľkým obohatením bola možnosť dostať sa do spoločnosti ABART, ktorá sa zaoberá tuningom a „šitím“ áut na mieru podľa záujmu zákazníka.

           Najkrajšia bola výstava veteránov v Turíne na nás veľmi zapôsobila svojou rozsiahlosťou a atmosférou, ktorú dokresľovala dobová hudba a fotografie potvrdzujúce „éru života“ starých áut. Jeden deň sme venovali aj Alpám, o čom svedčia krásne zábery z vrchu Champlong – 2469 m n.m.

           Najsilnejšie a najkrajšie zážitky boli na miestach Don Bosca, zakladateľa saleziánov - kde sa narodil a pôsobil počas svojho života. Svätá omša v Pinardiho kaplnke, Valdocco – to sú len zlomky z toho, čo sme mali možnosť vidieť. Po tomto všetkom sme sa všetci šťastlivo vrátili domov plní spomienok. Na záver len toľko, vďaka za všetko a chceme odkázať: “Chalani, snažte sa, fakt sa to oplatí!” (A.Kotschner)