Úspechy našich murárov a stolárov

Úspechy našich murárov a stolárov

V dňoch 25. – 26. apríla 2019 sa v Nitre uskutočnilo celoslovenské finále súťaže Skills Slovakia v odbore murár a stolár. Naši murári sa do finále prebojovali z oblastného kola v Nitre, kde obsadili štvrté miesto.

V odbore murár našu školu reprezentovali žiaci III. A triedy Filip Lovíšek a Jakub Kún. Oblastné aj finálové kolo pozostávalo z teoretickej a praktickej časti, kde si žiaci vyskúšali prácu s omietkami Cemix a murovanie z Ytongu. Vo finále sa naši žiaci umiestnili na výbornom druhom mieste a postúpili na medzinárodnú súťaž SUSO do Prahy.

V odbore stolár našu školu vo finále súťaže reprezentovali žiaci II. A triedy Adam Letko a Patrik Straka, ktorých úlohou bolo vyrobiť stojan na dáždniky. V konkurencii šiestich stolárskych družstiev sa umiestnili na krásnom treťom mieste.

Ďakujeme žiakom za úspešnú reprezentáciu školy a gratulujeme im k úspechu. Zároveň veľká vďaka patrí všetkým majstrom a učiteľom, ktorí žiakov na súťaž pripravovali. Našim murárom želáme veľa úspechov aj v medzinárodnom kole súťaže v Prahe.