Žilina zachránila celoslovenskú súťaž v stolnom futbale

Žilina zachránila celoslovenskú súťaž v stolnom futbale

Ako povedal jeden z organizátorov turnaja, vzhľadom na to, že väčšina hráčov pochádzala z východoslovenských stredísk, zdalo sa, že pôjde o regionálny turnaj, až pokým sa neprihlásili tri družstva zo Žiliny, dve z oratória a jedno zo Strednej odbornej školy svätého Jozefa Robotníka.

A ako sa nám darilo? V našej základnej skupine sme najskôr vyhrali nad Košicami, následne sme trochu podcenili domáci Prešov, ktorý, ako sa ukázalo, bol favoritom turnaja a konečným víťazom v našej kategórii. Po zdolaní Bardejova sme odchádzali zo základnej skupiny s dvomi výhrami a jednou prehrou.

V semifinále sme narazili na našich rodákov zo žilinského oratória, ktorých rýchly štýl hry nás spočiatku zaskočil. Mali sme na nich, no šťastie nám neprialo a v konečnom hodnotení sme sa umiestnili za našimi oratkármi, na peknom treťom mieste.

Okrem zážitkov z hry ponúkal turnaj i duchovný a kultúrny zážitok. Celé podujatie začalo v miestnej kaplnke svätou omšou, po ktorej nasledovalo rozlosovanie a samotná hra. V príhovore počas kázne nám don Imro Horváth SDB predstavil mučeníka, nášho saleziána dona Titusa Zemana, ktorého blahorečenie sa pripravuje. Počas prestávky v turnaji ho doplnil aj tirocinant Ján Butkovský SDB svojim poobedným slovkom pre účastníkov turnaja.

Celú atmosféru doslova dokreslil Michal Žák, aktuálne z Popradu Veľkej – noviciátu, kde sa pripravuje na svoje povolanie a hrou na klavíri spríjemnili mladí z Prešovského oratória. Hostitelia sa ukázali nielen ako dobrí hráči, ale i pozorní animátori a skúsení kuchári. Sladkú pozornosť po obede predchádzal totiž naozaj vynikajúci guláš, ktorí nám naservírovali miestne animátorky.

 

Veríme že o podobné vydarené akcií , na ktorých si možno nie len zmerať sily, ale i budovať spoločenstvo, nebude nikdy núdza a už teraz sa tešíme na pokračovanie turnaja.