Prax

,

Na sviatok sv. Jozefa sme otvorili obnovenú dielňu Na sviatok sv. Jozefa sme otvorili obnovenú dielňu

19-ty marec má sviatok patrón školy svätý Jozef, hoci škola ho viac slávi prvého mája. V tento deň sme za prítomnosti žiakov a vedenia školy slávnostne otvorili a požehnali kompletne zrekonštruovanú autoopravárenskú dielňu.


,

Víťazovi chýbal 1 bod Víťazovi chýbal 1 bod

Oblastné semifinálové kolo súťaže Skills Slovakia 2019 sa uskutočnilo 14. marca 2019 v Žiline za účasti 6 družstiev. Do bodovania súťaže Mladý stolár 2019 zasiahli žiaci 2. ročníka učebného odboru stolár alebo 3. ročníka maturitných drevárskych odborov. Prvé 3 družstvá sa kvalifikovali do slovenského finále. Súperom im budú najlepšie družstvá škôl z druhého seminále v Spišskej Novej Vsi (21. marca


,

Súťaž Mladý stolár Súťaž Mladý stolár

V dňoch 29. a 30. januára sa v našej škole v odbore stolár uskutočnila súťaž. Svoje schopnosti ukázali stolári z 2. ročníka.

,

Výmenný pobyt žiakov a učiteľov z Ostravy Výmenný pobyt žiakov a učiteľov z Ostravy

V čase od 23. - 25. 10., v rámci projektu INTERREG, naša škola privítala skupinu z partnerskej strednej odbornej školy z Ostravy. Pripravili sme pre nich tri dni exkurzií, výletov a športu.


,

ZTS Metalurg ZTS Metalurg

Dňa 9. 10. 2018 sme navštívili spoločnosť ZTS Metalurg. Spoločnosť sa zaoberá výrobou voľných a zápustkových výrobkov, ale i odliatkov z ocele.


,

IT EXPO 2018 IT EXPO 2018

Už po deviatykrát v Žiline predstavili svoje produkty, služby a vízie poprední výrobcovia a poskytovatelia informačných technológií.


,

Naši grafici točili pre televíziu Naši grafici točili pre televíziu

Národná púť v Šaštíne sa mnohým spája s hlavnou svätou omšou 15. septembra, na ktorú príde niekoľko tisíc ľudí.



,

CECHCAMP CECHCAMP

V dňoch 3. - 6. júla sa uskutočnil ďalší ročník tábora CECHCAMP.


,

Našich žiakov ocenili Našich žiakov ocenili

Ako hovorí slovenské porekadlo „remeslo má zlaté dno,“ štyria naši exallievi si prevzali výučné listy z rúk podpredsedu Žilinského samosprávneho kraja RNDr. Petra Dobeša.


,

Fotografická súťaž AMFO Fotografická súťaž AMFO

Naši žiaci odboru GDM vyhrali v krajskej fotografickej súťaži AMFO a postúpili do celoštátneho kola.



,

SUSO Nitra SUSO Nitra

V dňoch 26 a 27. apríla sa naši stolári Jakub Katrenčík a Jakub Frolo zúčastnili súťaže SUSO Skill Slovakia v Nitre.


,

Mladý stolár 2018 Mladý stolár 2018

Dňa 14. marca 2018 naša škola usporiadala semifinálové kolo súťaže Skills Slovakia - Mladý stolár 2018.

,

Digital Media 2017 v Prahe Digital Media 2017 v Prahe

Dňa 23.11.2017 sa zúčastnili vybraní žiaci odboru grafik digitálnych médií, konferencie Digital Media 2017 v Prahe. Novinky v oblasti 3D grafiky nám prišli prezentovať zahraniční odborníci.


,

GODZONE 2017

Tak ako minulý rok sa v Žiline uskutočnil Godzone tour 2017, kam sa išlo aj tento rok s chlapcami našej školy.




,

IT EXPO 2017 IT EXPO 2017

Dňa 24.10.2017 sa vybraní žiaci I.GDM zúčastnili výstavy IT EXPO 2017 na rektoráte Žilinskej univerzite v Žiline.


,

Odborná stáž stolárov v českom mestečku Volyňe Odborná stáž stolárov v českom mestečku Volyňe

V dňoch 2. - 4. októbra sa víťazi slovenského kola SKILLS Slovakia Lukáš Tereštík , Daniel Fečo z III. A spolu s maturantom Tomášom Pelegrimom zúčastnili odborného školenia v ďalekej českej SPŠ a VOŠ Volyně.



,

Seminár učiteľov v Prahe Seminár učiteľov v Prahe

Dňa 12. 09. 2017 (utorok) sa učitelia odboru grafik digitálnych médií zúčastnili seminára pre učiteľov v Prahe.


,

Návšteva firmy FOMEI Návšteva firmy FOMEI

Dňa 9.6.2017 nás navštívila firma FOMEI. Školitelia Peter Brichta a Tomáš Michelič nás oboznámili a prakticky predviedli prácu s fotografickým osvetľovacími telesami, ukázali prácu pri fotografovaní telies v pohybe, postup pri dokumentačnej fotografii počas omše.


,

Najlepší stolár 1. ročníka Najlepší stolár 1. ročníka

V dňoch 3. a 4. 5. 2017 a zároveň od 10. do 11. 5. 2017 sa uskutočnila v našej škole už tradičná súťaž s názvom „Najlepší stolár 1. ročníka“.


,

Prednáška firmy ANTALIS Prednáška firmy ANTALIS

Dňa 7.apríla 2017 sa v našej škole SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline, konala prednáška firmy ANTALIS Slovensko. Firma je popredný európsky distribútor papiera, obalových riešení a produktov vizuálnej komunikácie pre profesionálov.


,

Výstava nábytku v Nitre Výstava nábytku v Nitre

V dňoch 7. - 12. 3. 2017 sa v areáli výstaviska Agrokomplexu Nitre konala medzinárodná výstava Nábytok a bývanie 2017.


,

Sales cup Mútne Sales cup Mútne

SALES CUP 2017 bol v poradí II. ročníkom, ktorého sa zúčastnil aj výber z našej školy. Turnaj, určený hlavne oravským tímom, sa konal 11. marca v obci Mútne. Tak sa medzi 8 teamami nestratilo ani naše družstvo, ktoré aj keď bolo, čo sa tyká kvality asi najlepšie, sa muselo zmieriť s 5 miestom.


,

Žilina zachránila celoslovenskú súťaž v stolnom futbale Žilina zachránila celoslovenskú súťaž v stolnom futbale

Ako povedal jeden z organizátorov turnaja, vzhľadom na to, že väčšina hráčov pochádzala z východoslovenských stredísk, zdalo sa, že pôjde o regionálny turnaj, až pokým sa neprihlásili tri družstva zo Žiliny, dve z oratória a jedno zo Strednej odbornej školy svätého Jozefa Robotníka.


,

Súťaž Mladý stolár Súťaž Mladý stolár

V dňoch 23. a 26. januára sa v našej škole v odbore stolár uskutočnila súťaž. Svoje schopnosti ukázali stolári z 2. ročníka.


,

AMFO 2017 AMFO 2017

Krajské kultúrne stredisko v Žiline pripravilo 2. februára 2017 slávnostnú vernisáž výstavy fotografií z regionálnej súťaže amatérskej fotografickej tvorby. V tomto ročníku súťažilo spolu 362 fotografií. Zapojili sa do nej aj žiaci odboru grafik digitálnych médií.


,

 Exkurzia Kia Exkurzia Kia

Už tradičnou akciou je návšteva výrobného závodu Kia Motors v Tepličke nad Váhom, na ktorej sa zúčastňujú žiaci tretích ročníkov v odbore autoopravár. Veľmi pekná akcia, ktorá nezaberie viac ako tri hodiny je vždy prínosom pre všeobecný prehľad a osobný kontakt žiakov s výrobou automobilov.

,

Jeden deň stredoškolákom Jeden deň stredoškolákom

V pondelok 14. 12. 2015 si prišli deviataci zo Soliniek na jeden deň vyskúšať, aké je to byť stredoškolákom.



,

Cenu Kia Innovation Award získal hybridný pohon návesov Cenu Kia Innovation Award získal hybridný pohon návesov

V 6. ročníku súťaže Kia Innovation Award opäť zvíťazili žiaci našej školy. Víťazný model hybridného pohonu návesov pre nákladné autá skonštruovali žiaci II. NDŠ triedy Miloš Lašo a Dominik Vnuk, pod vedením MOV Antona Kutliaka.


,

Úspešná celoslovenská súťaž SUSO Úspešná celoslovenská súťaž SUSO

Agrokomplex Nitra nás 18. a 19. apríla privítal na 1. ročníku celoslovenskej súťaže SUSO. O postupové priečky do československého kola sa pobili aj žiaci z odboru stolár a murár.


,

Úspech našich žiakov vo finále súťaže Autoopravár junior Castrol 2015 Úspech našich žiakov vo finále súťaže Autoopravár junior Castrol 2015

Cech predajcov a autoservisov SR pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR zorganizoval už 16. ročník súťaže AUTOOPRAVÁR JUNIOR CASTROL 2015. Hlavným poslaním súťaže je propagácia autoopravárenského remesla a zvyšovanie povedomia verejnosti o dôležitosti kvalitného vzdelávania a v neposlednom rade propagácia uplatnenia absolventov.


,

Mladý murár 2015 Mladý murár 2015

V uplynulých dňoch sa uskutočnil v Nitre už 22. ročník tejto stavbárskej súťaže, ktorej za zúčastňuje aj naša škola.



,

Znova sme postúpili do finále AOJ 2015 Znova sme postúpili do finále AOJ 2015

Súťaž Autoopravár Junior Castrol 2015 naďalej pokračuje. Oblastné kola sa ukončili 12.marca 2015 a v apríli budeme držať palce našim chlapcom na celoslovenskom finálovom kole. Je to už 16. ročník súťaže stredných odborných škôl, kde si súťažiaci z 50 stredných odborných škôl testujú svoje vedomosti v autoopravárenstve.


,

Konkurs stolarski - stolárska súťaž v Poľsku Konkurs stolarski - stolárska súťaž v Poľsku

Počas mesiaca marec prebehol 15. ročník medzinárodného konkurzu stolarskieho v Poľsku. Dvaja stolári z 2. ročníka reprezentovali nielen našu školu, ale aj Slovensko .


,

Exkurzia grafikov v Taliansku Exkurzia grafikov v Taliansku

Počas jarných prázdnin sa pedagógovia odboru grafik digitálnych médií zúčastnili exkurzie v grafickej saleziánskej škole v talianskom Mestre.


,

Súťaž Mladý stolár Súťaž Mladý stolár

V mesiaci januári sa v našej škole zasa rozbehli súťaže. Tentokrát svoje schopnosti ukázali aj stolári z 2. ročníka.



,

Ďalší  úspešný projekt! Ďalší úspešný projekt!

Naša škola sa stala úspešnou v ďalšom projekte. Postúpili sme do 2. kola projektu Stredné školy a technika 2014 organizovanej Nadáciou Volkswagen Slovakia.


,

Súťaž mladý remeselník 2014 Súťaž mladý remeselník 2014

Žiaci II.A triedy Lukáš Čičút a Roman Šebeňa reprezentovali našu školu v medzinárodnej súťaži zručnosti Mladý remeselník 2014, ktorú organizovala SOŠ stavebná v Žiline.


,

Rekonštrukcia trenažérovej dielne Rekonštrukcia trenažérovej dielne

Po dlhom čase príprav sa nám podarilo spustiť a ukončiť rekonštrukciu trenažérovej dielne. Priestor, ktorý pred rokom ešte vyzeral ako zo začiatku 90. rokov minulého storočia, sa vďaka práci veľkého množstva ľudí premenil na učebňu tretieho tisícročia.


,

SUSO Nitra 2014 SUSO Nitra 2014

V dňoch 29. a 30. marca 2014 sa na výstavisku Agrokomplex v Nitre konal druhý ročník súťažnej prehliadky stavebných remesiel SUSO Nitra 2014.


,

Úspešní murári Úspešní murári

Jozef Greguš a Roman Šebeňa, žiaci 1. ročníka v odbore murár sa s MOV pánom Pavlom Bielikom zúčastnili ,,Medzinárodnej súťaže praktických zručností a odborných vedomostí,, Murár 2014 v Nitre.


,

Jeden deň v škole Jeden deň v škole

Žiak 3.GDM Miloš Brunčák zostrihal prezentačné video o našej škole.


,

„Don Bosco by bol na teba hrdý!“ „Don Bosco by bol na teba hrdý!“

Áno, takto sa obrátil p. minister školstva Dr. Dušan Čaplovič na nášho žiaka Tomáša Jaroša z III.B, víťaza súťaže Automechanik Junior Castrol 2013.


,

Don Bosco prezúva pneumatiky Don Bosco prezúva pneumatiky

(Žilina 24.apríla 2013) Dnes, po tom ako sa don Bosco stretol so žiakmi na sv. omši sa jeho transportný oddiel pozostávajúci z dvoch dodávok presunul do školských dielní sv. Jozefa Robotníka. Tam sa podrobil kompletnému prezutiu a vyváženiu kolies.


,

Celoslovenské finále súťaže AOJ Celoslovenské finále súťaže AOJ

Naši žiaci dosiahli vynikajúce výsledky v celoslovenskom finále súťaže Autoopravár junior Castrol 2013.





,

Medzinárodná súťaž stolárov v poľskom Štetíne Medzinárodná súťaž stolárov v poľskom Štetíne

V saleziánskej škole v Štetíne sa 12. marca 2012 uskutočnil už XII. ročník medzinárodnej súťaže stolárov. V tomto roku sme i my prijali pozvanie a vydali sme sa na ďalekú cestu k Baltickému moru.




,

Mladý remeselník Mladý remeselník

Tento rok sa konala obľúbená súťaž zručnosti Mladý remeselník v Prešove.



,

Víťazi autoopravár junior CASTROL v Taliansku Víťazi autoopravár junior CASTROL v Taliansku

V dňoch od 13. – 18.10. 2011 sme sa zúčastnili poznávacieho výletu v Taliansku, ktorý dostali naši študenti za vzorné výsledky v medzinárodnej súťaži Autoopravár Junior CASTROL.


,

Súťaž Junior CASTROL Súťaž Junior CASTROL

V celoslovenskom kole súťaže Junior CASTROL sa znova vynikajúco umiestnili žiaci našej školy.


,

Študentské projekty Študentské projekty

V československom kole súťaže v Turbo CAD Študentské projekty sa na vynikajúcom 3. mieste umiestnil žiak našej školy Daniel Jánošík (2.NDŠ).


,

Nová 3D geometria Nová 3D geometria

Vybavenie dielne s novým diagnostickým zariadením na meranie geometrie náprav so štvorstĺpovým zdvihákom.


,

Veľké víťazstvo našich žiakov! Veľké víťazstvo našich žiakov!

Prvý ročník česko-slovenskej súťaže AUTOOPRAVÁR Junior 2011, ktorý sa uskutočnil v dňoch 6.-8.6.2011 v Brne, priniesol príjemné prekvapenia. Na popredných miestach (prvom a druhom) sa v kategórii AUTOMECHANIK junior 2011 umiestnili žiaci našej SOŠ sv. Jozefa Robotníka! Blahoželáme!