PGSi Slovinsko - Ljubljana 2019

PGSi Slovinsko - Ljubljana 2019

PGSi - Saleziánske mládežnícke športové hry PGSi sa tento rok konali v slovinskom hlavnom meste Ljubljane. Tento rok sa na týchto hrách zúčastnilo približne 1500 športovcov zo 16 krajín Európy a ďalekého Egypta, a medzi nimi aj žiaci našej školy. Naša škola sa na týchto hrách zúčastnila už po tretí raz v kategórii futsal chlapcov do 18 rokov.

Zastúpených bolo 24 tímov,  z toho dva tímy tvorili žiaci našej školy. Naši žiaci bojovali v dvoch skupinách, kde si zahrali s belgickými tímami  Don Bosco Genk a Don Bosco Sint – Denijs – Westrem, poľským SALOS Piast Krakow, chorvátskym Zágrebom a výberom Slovenska B. Mladší chalani si pre zmenu zahrali so slovinským tímom Skala Ljubljana, egyptským Rod el Farag Cairo,  bratislavským Dominom a dvoma tímami z Belgicka Don Bosco Zwijnaarde, Don Bosco Hoboken Antwerp 2.

Starším sa podarilo umiestniť na konečnom 16 mieste, keď v skupine vyhrali dva zápasy a mladším na 22. mieste. Ale aj napriek prehrám sa za náš výkon nemusíme hambiť. Chalani si to patrične užili,  a hlavne spoznali nových ľudí a vytvorili si nové priateľstvá. Už teraz sa tešia  na budúcoročné PGS,  ktoré sa uskutočnia budúci rok v  nemeckom Duisburgu.

Na záver by som sa chcel poďakovať žiakom, ktorí reprezentovali našu školu, naše mesto a našu krajinu.  Urobili jej veľmi peknú reklamu a sú to - Tomáš Balog, Ján Sliž, Oliver Macák, Jakub Katrenčík,  Marek Kuchťák, Onderej Fašánok, Michal Kubala, Matej Olšovský, Miroslav Bolek, Nikolaj Pálfy, Jozef Sotolár, Martin Škorvánok, Lucián Rác, Marek Štrba, Martinovi Srnatkový.

Ďalej sa chcem poďakovať riaditeľovi školy Igorovi Pechovi, že nám umožnil ísť na tieto hry, Jožkovi Sarneckému za duchovnú podporu, pánu Jozefovi Kramárovi z firmy Nábytkár za finančnú podporu, pánu Štefanovi Kuchárovi a jeho firme Alphasport za sponzorský dar.  Samozrejme všetkým, ktorí nás akýmkoľvek spôsobom podporovali a verím, že aj budúci rok sa budeme môcť týchto saleziánskych hier zúčastniť.

 

Viac fotografií si prezrite na oficiálnych stránkach PGSI Slovenia 2019.