PGSi Krakov 2018

PGSi Krakov 2018

Saleziánske mládežnícke športové hry PGSi sa tento rok konali v poľskom meste Krakov. Zúčastnilo sa ich 1500 športovcov z 23 celého sveta od Brazílie, Zambie, Tanzánie Stredoafrickej republiky po Sýriu a krajiny takmer z celej Európy ako Belgicko, Nemecko, Rakúsko, Albánsko, Litva, Moldavsko, Česko, Talianska, Španielsko ďalšie iné a samozrejme Slovensko, ktoré malo najpočetnejšiu výpravu až 120 športovcov, prevažne vo futsale a volejbale.

Naša škola sa na týchto hrách zúčastnila po druhykrát v kategórii futsal chlapcov do 18 rokov. Zastúpených bolo 26 tímov z celého sveta. Naši žiaci bojovali v skupine s poľským teamom Suwałki 5:5, belgickým Halle výhra 3:7 a českou Prahou výhra 2:6, a tak sa nám podarilo vyhrať našu skupinu. Postúpili sme medzi 16 najlepších teamov, kde sme sa stretli s maďarskou Kazincbarcika, nad ktorou sme vyhrali 1:2 a postúpili do štvrťfinále. Tam nás čakal belgický Zwijnaarde, s ktorým sme prehrali a nakoniec sme sa umiestnili na krásnom 7. mieste. Aj napriek prehre sa za náš výkon nemusíme hambiť. Chalani si to patrične užili,  a hlavne spoznali nových ľudí a vytvorili si nové priateľstvá. Už teraz sa tešia  na budúcoročné PGS,  ktoré sa uskutočnia v slovinskej Ľubliane.

Počas hier sme si pozreli Krakov, zahrali sa na kolotočoch, prežili strašidelný dom a dali si skvelú zmrzlinu. Navštívili kostol Božieho milosrdenstva v Lagiewnikoch, kde sme počuli krásne svedectvo mladých zo Sýrie a prežili aj Božiu prítomnosť na spoločnej adorácii. Na záver by som sa chcel poďakovať žiakom,  ktorí reprezentovali našu školu, naše mesto a našu krajinu.  Urobili jej veľmi peknú reklamu a sú to - Tomáš Balog, Tomáš Košša, Tomáš Poľko, Ján Sliž, Matúš Chovan, Peter Paluga, Oliver Macák, Jakub Katrenčík, Ondrej Dubnička. Ďalej sa chcem poďakovať riaditeľovi školy Igorovi Pechovi, že nám umožnil isť na tieto hry, Jožkovi Sarneckému za duchovnú podporu, saleziánom spolupracovníkom z Popradu a pánu Jozefovi Kramárovi z firmy Nábytkár za finančnú podporu a všetkým, ktorí nás akýmkoľvek spôsobom podporovali a verím, že aj budúci rok sa budeme môcť týchto saleziánskych hier zúčastniť.