Celoslovenský kalčetový turnaj

Celoslovenský kalčetový turnaj

Výhercovia školského kalčetového turnaja, Lukáš Kalinin a Matej Soroka, sa koncom februára presunuli na celoslovenský turnaj do Prešova.
Konkurencia bola veľmi veľká. Stretli sa tímy z Poštárky, Sabinova, Bardejova, Žiliny-SOŠ Sv. Jozefa Robotníka, Košíc-Troch hôrok, Prešova a Kaplnej. Vznikla však veľmi dobrá až rodinná atmosféra. Každý bol hádam aspoň na chvíľu v centre pozornosti toho druhého. Nehovorím, že v pozornosti organizátorov, pretože atmosféru netvoria iba organizátori. Tvorili sme ju všetci! Vytvorila sa pritom debatka nielen o hre, ale aj o živote a mnohých iných veciach, akoby sme boli starí známi. Hra sa skĺbila s kamarátstvom.
Vo finále to už vyzeralo tak, že putovný pohár pôjde do Žiliny na našu odbornú školu, no v rozhodujúcom dueli sa to celé zvrtlo. Najprv boli vo vedení „odborníci“, no domáci si po nejakom zázračnom ťahu vyrobili náskok 4 gólov a už to išlo. Ich súperi sa síce na chvíľu dotiahli a stiahli ich náskok, ale domáci nevypli motory a dobehli pre istotu do cieľa rýchlejšie, aby ich Žilinčania nechytili za chvost. A tak putovný pohár sa ostal v prešovskom oratku.
V každom prípade to však bol napínavý zápas, ktorý sa oplatilo vidieť :)