Bratislavský Balvan má za sebou tretí ročník

Bratislavský Balvan má za sebou tretí ročník

(Bratislava, 15. mája 2016) - Bouldrová lezecká súťaž pre mladých i starších zo saleziánskych stredísk na Slovensku prilákala do strediska Bratislava-Trnávka nadšencov pre tento šport aj z radov SOŠ sv. Jozefa Robotníka. Druhý májový víkend bojovali o postup do finále v konkurencii 30 lezkýň a lezcov zo 7 stredísk.

Najpočetnejší tím dorazil do Bratislavy už v piatok večer, vďaka čomu mali možnosť spoznať nielen konkurenciu, ale aj nových lezeckých "parťákov". Využili na to čas hier i spoločné večere, raňajky či obed. 

 
Sobota už bola zameraná na súperenie o umiestnenie a prvenstvo. Cieľom kvalifikácie bolo pokúsiť sa preliezť 30 ciest rôznej náročnosti alebo aspoň časť z nich, a tak zabojovať o postup do finále medzi 4 najlepších v každej kategórii.
 
Pravidelný tréning je aj podľa členov tímu viac než potrebný. "Na lezecký krúžok som začal chodiť, lebo ma to zaujímalo a časom aj bavilo, najviac namáhavé cesty. Na Balvan som sa prihlásil, aby som sa zabavil a spoznal nových priateľov. Hodnotím ho na 100%, výborná atmosféra, dobrá konkurencia a výborne skúsenosti," hovorí lezec Cyril Korpesio. Jeho spolulezec Róbert Ševčík dodáva: "Baví má liezť na stenách a skalách, a pozerať sa na zem z inej výšky. Chcel som spoznať nových ľudí a zabaviť sa. Súťaž bola super, boli tam cesty pre každú vekovú kategóriu s rôznou úrovňou obtiažnosti. Konkurencia bola dosť veľká. Dúfam, že si to ešte zopakujem."
 
Autorom myšlienky a spoluzakladateľom celoslovenskej súťaže Bratislavský Balvan je Maroš Leškovský SDB, ktorý s tímom z SOŠ poctivo trénoval každý týždeň. „Teším sa, že sme mohli s chalanmi prísť, s chuťou si zaliezť, v rámci celoslovenskej súťaže a takouto peknou bodkou na záver vyvrcholiť naše celoročné snaženie. Zažili sme skvelú atmosféru a odnášame si veľa pekných zážitkov. Verím, že sa ešte vo väčšom počte stretneme v októbri na 10. jubilejnom ročníku Rožnavského Kameňáka. Už teraz sa na všetkých tých mladých veľmi teším.“

Viac informácií o súťažiach alebo možnosti zapojenia, nájdete na sociálnej sieti FB v skupine SECRET ROCK.