Kameňák 2015

Kameňák 2015

Tretí októbrový víkend sa v Rožňave konal už 9. ročník tradičnej lezeckej súťaže pre mladých zo saleziánskej rodiny s názvom Kameňák.
Celoslovenská účasť
 
Podujatia sa zúčastnilo cca 30 lezcov zo saleziánskej rodiny z celého Slovenska. Väčšina lezcov aktívne súťažila a zopár starých harcovníkov bolo zapojených do organizácie podujatia. Najväčšie zastúpenie mal náš tím v počte 9 lezcov. 
Do dejiska súťaže sa v piatok večer a v sobotu ráno schádzali mladí lezci z 10 stredísk (Rožňava, Bratislava-Miletičova, Žilina SOŠ, Žilina oratko, Dolný Kubín, Banská Bystrica, Zvolen, Prešov, Pečovská Nová Ves a Michalovce). 
 
Sila rodiny a priateľstva
 

Ubytovaní sme boli u sestier saleziánok, ktoré nás veľmi milo a srdečne prijali. Na rodinnú atmosféru, ktorú sme tam spolu vytvorili, sa naozaj nedá zabudnúť. 

Piatok večer bol pripravený spoločný program, kde sme sa mali možnosť zabaviť a spoznať nových ľudí a vytvoriť aj nové priateľstvá. Po večerných modlitbách a slovku sme si išli dobre oddýchnuť, aby sme mali dostatok síl a energie na súťaž.
 
Kvalitná lezecká súťaž
 
Sobotu ráno sme začali svätou omšou a po výdatných raňajkách sa účastníci presunuli do telocvične, kde celé doobedie prebiehala kvalifikácia. Súťaž bola veľmi kvalitne pripravená. Všetci lezci si prišli naozaj na svoje. Finále sa začalo poobede a celé podujatie sa ukončilo slávnostným vyhlasovaním výsledkov spolu s odovzdaním vecných cien. Víťazstvo v mužskej kategórii si odniesla Banská Bystrica a v ženskej Bratislava-Miletičova. Od nás sa do finále v mužskej kategórii prebojoval Adam Jurčo a obsadil veľmi pekné 6. miesto a v ženskej zase Barbora Majerová s vynikajúcim 4. miestom. Veľké pokroky urobili aj ostatní naši lezci. Niektorým pre postup do finále chýbalo len 0,5 boda. Všetkým srdečne blahoželáme.
 
Nezabudnuteľný zážitok

S niektorými súťažiacimi sme sa kvôli povinnostiam museli rozlúčiť už poobede, no so zvyšnými sme ešte strávili pekný spoločný večer. Veľkým zážitkom pre nás bola možnosť vidieť prácu našich sestier saleziánok v krízovom centre, kde sa momentálne venujú asi 10-tim malým deťom, ktoré boli vyňaté z rodiny. Uvedomili sme si pritom potrebu vďačnosti zato, že máme vlastné rodiny a svojich blízkych pri sebe.
Cesta späť vlakom bola tiež plná pekným zážitkom, ktoré nám pomohli viac upevniť vzájomné vzťahy na našom lezeckom krúžku. Tešíme sa už znovu rok :)
 
Pozvánka pre všetkých
 
Momentálne začíname ďalšiu prípravu na bouldrovú lezeckú súťaž Balvan 2015, ktorá bude niekedy začiatkom mája v Bratislave. Ak má niekto ešte záujem pridať sa k nám na lezecký krúžok, ktorý mávame v stredu od 15:00 do 18:00 v K2 Žilina, tak budeme veľmi radi :)