Ateista neexistuje (1610)

Ateista neexistuje (1610)

V stredu 18. júna sa uskutočnil výstup na Veľký Rozsutec (1610 mnm). Pri príležitosti riaditeľského voľna, pár nadšencov turistiky neváhalo a vydalo sa na 7 a pol hodinovú túru do Malej Fatry.

Našu púť sme začali zo základne Terchová - Biely Potok, ďalej pokračovali cez Jánošíkové diery, až sme sa dostali do Sedla Medzirozsutce, odkiaľ sme si spravili „menšiu zachádzku“ na Veľký Rozsutec. Príroda neváhala a za našu „trúfalosť“ nám nadelila plnosť svojej krásy. Modlitbou sme Bohu poďakovali za ten veľký dar a vo vrcholovej knihe sme pre ostatných turistov zanechali odkaz nášho riaditeľa, ktorý sme trošku doplnili a jemne „poopravili“:

 

„Taliani hovoria, že nad 3000 mnm neexistuje ateista. Tú nádheru proste mohol stvoriť len Boh. No my sme sa presvedčili, že už vo výške 1610 mnm nemôže existovať žiadny ateista. Jednoducho žasneme nad touto nádherou. Bože vďaka.“

 

S dobrou náladou, niektorí aj s boľavými kolenami, sme sa vrátili do sedla a pokračovali na Malý Rozsutec (1344 mnm), kde sme si trochu oddýchli, vychutnali celú peknú panorámu okolitej krajiny zase z iného pohľadu a po zelenej značke sme sa šťastne vrátili naspäť na štart.

 

S pocitom hrdosti na našu obdarenú krajinu, sme náš výlet nakoniec zakončili dobrou zmrzlinou.