Aktuality


,

Beseda o drogách

V našej skole sa uskutočnila beseda na tému “Drogy,“ ktorej sa zúčastnili žiaci 3.A triedy.


,

Cechovanie prvákov

Aj tento rok sme dodržali tradíciu a prijali sme prvákov do jednotlivých cechov.


,

Akčný víkend Akčný víkend

Dňa 11.10.2019 zo školy sv. Jozefa Robotníka vycestovalo 42 prvákov na Akčný víkend do blízkosti Liptovskej Osady na Škutovky do rekreačného zariadenia Rekrea, aby počas troch dní zažili skúsenosť dobrej partie medzi sebou a nie v poslednom rade aj s Bohom.


,

Burza informácií - Žilina Burza informácií - Žilina

V októbri sme sa zúčastnili burzy informácií v Žiline.,

Sigma foto day Sigma foto day

V priestoroch školy sa uskutočnila prezentácia profesionálnej fotografickej techniky spoločnosti SIGMA, pre študijný odbor grafik digitálnych médií.


,

Prezentačná výstava Fomei Top 2019 Prezentačná výstava Fomei Top 2019

Žiaci študijného odboru - grafik digitálny médií sa zúčastnili prezentačnej výstavy Fomei Top pre fotografov v Českej republike - Hradci Králové.


,

 itexpo 2019 Žilina itexpo 2019 Žilina

Po predchádzajúcich úspešných ročníkoch si Vás dovoľujeme pozvať na 10. ročník itexpo 2019 Žilina.,

Burza stredných škôl v Námestove Burza stredných škôl v Námestove

Tento rok sme sa opäť zúčastnili na burze stredných škôl na Orave v Námestove.


,

Turnaj o pohár riaditeľa školy    Turnaj o pohár riaditeľa školy

Už 5. ročník turnaja o pohár riaditeľa našej školy vyhrali žiaci 4. GDM a NDŠ ročníkov. Zápasy boli vyrovnané a niektoré aj veľmi prekvapujúce.


,

Naši murári aj v Prahe úspešní Naši murári aj v Prahe úspešní

September bol pre nás začiatok školského roku, ale pre našich murárov Jakuba Garana a Filipa Lovíšeka, pod vedením MOV p. Jána Tomáša, bolvyvrcholením ich úspešnej cesty na súťaži SUSO v Prahe.


,

Výstup Titusa Zemana Výstup Titusa Zemana

Vydarený 7. ročník Výstupu Titusa Zemana mal rekordný počet účastníkov.,

Účelové cvičenie Účelové cvičenie

Dňa 16. 9. sa v našej škole konalo účelové cvičenie


,

Grafici opäť pomáhali v Šaštíne (2019) Grafici opäť pomáhali v Šaštíne (2019)

Dňa 15. septembra grafici s majstrom Drgoňom pomáhali pri živom vysielaní omší, divadla, rozhovorov a adorácií na sviatok Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.,

7. ročník výstupu Titusa Zemana 7. ročník výstupu Titusa Zemana

Srdečne Vás pozývame v nedeľu 29. 09. 2019 na Veľký Fatranský Kriváň. Bližšie informácie v priloženom letáku.


,

Mesiac finančnej gramotnosti Mesiac finančnej gramotnosti

17. 9. 2019 sme s triedou I. NDŠ navštívili podujatie v rámci kampane „Mesiac finančnej gramotnosti,“ organizovanou spoločnosťou Partners Group.


,

Tanzánia Tanzánia

Dvojica dobrovoľníkov z SOŠ sv. Jozefa Robotníka, saleziánsky odchovanec Juraj Bartoš a salezián Ján Fábian, sa počas letných prázdnin prostredníctvom misijnej organizácie SAVIO zúčastnila trojtýždňovej stáže v saleziánskych technických školách v Tanzánii vo východnej Afrike za účelom nadviazania kontaktov a prieskumu možnosti budúcej spolupráce.


,

Doživotné sľuby Doživotné sľuby

V sobotu 7. septembra 2019 sme sa zúčastnili v Kostole sv. Vincenta de Paul v Bratislave veľkej slávnosti doživotných sľubov piatich saleziánov.


,

Majster Slovenska z našej školy Majster Slovenska z našej školy

Po viacerých úspechoch v zahraničí na európskych a medzinárodných šampionátoch potvrdil náš študent 3.B, Ján Jakub Hanuliak, člen mládežníckej reprezentácie v lukostreľbe, svoju formu aj na Majstrovstvách SR mládeže 2019 uplynulý víkend v Kežmarku.


,

Letná výprava na Sibír Letná výprava na Sibír

Začiatkom prázdnin sa skupinka mladých ľudí vybrala na misiu na Sibír. Zažili množstvo dobrodružstiev, ako je oslava Isah alebo splav rieky Aldan.,

Otvorenie nového školského roka Otvorenie nového školského roka

Po dňoch plných slnka, oddychu a zážitkov sme vykročili do nového školského roka. Začali sme sv. omšou, počas ktorej sme boli povzbudení slovami don J. Fábiana, SDB.,

Zoznamovací výlet 2019

A zas tu máme zoznamovák. Cez prázdniny sme si vyhradili čas na spoznávanie nových prvákov.


,

Exkurzia do KTM v Bratislave Exkurzia do KTM v Bratislave

Dňa 25. a 26. 6. traja žiaci našej školy využili možnosť zúčastniť sa exkurzie do centrály KTM v Bratislave.


,

Oceňovanie absolventov stredných škôl Oceňovanie absolventov stredných škôl

V sobášnom paláci v Bytči boli v stredu 26. 6. 2019 ocenení stredoškoláci z celého Žilinského kraja. Ocenenie za ich mimoriadne úspechy slávnostne odovzdala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

,

Marián Kvasnica Marián Kvasnica

Dňa 29. 12. 2018 zaopatrený sviatosťami zavŕšil svoju cestu k Pánovi náš učiteľ Ing. Marián Kvasnica. V službe mladým v tomto don Boscovom diele prežil 22 rokov života. Rozlúčka s ním bude 2. januára 2019 (streda) o 10:30 hod. v Kostole sv. Jána Bosca u Saleziánov. Myslíme naňho v modlitbách.


,

Koniec roka v  SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline Koniec roka v SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline

"Nebojte sa. Strach prichádza tam, kde je beznádej, ale, kde vstupuje Ježiš, Boh, tam vytesňuje všetko zlé. A to Vám chcem popriať, Vám i Vašim rodinám, aby Boh vstúpil do každého jedného z nás, aby naplnil naše srdcia, aby sme s Bohom rátali vo svojom živote," povedal na úvod internátnej Štedrej večere direktor saleziánskeho domu v Žiline, Pavol Dzivý.


,

Celoškolská duchovná obnova Celoškolská duchovná obnova

Vyvrcholením adventu sú Vianoce - sviatok narodenia Ježiša Krista. Pri tejto príležitosti aj v našej škole prebiehala duchovná obnova.


,

Inšpiratívne stretnutie s podnikateľmi Inšpiratívne stretnutie s podnikateľmi

Druhé stretnutie v rámci projektu INSTRET sa konalo opäť u nás v škole. Zúčastnili sa ho študenti našej školy, tiež študenti z Obchodnej akadémie sv.Tomáša Akvinského, Súkromnej SOŠ Pro scholaris a Strednej poľnohospodárskej školy v Žiline.


,

Vianočný volejbalový zápas v Čadci Vianočný volejbalový zápas v Čadci

Chlapci z volejbalového krúžku si boli zmerať sily s dievčatami zo Strednej odbornej školy pedagogickej sv. Márie Goretti v Čadci.


,

Hviezdoslavov Kubín Hviezdoslavov Kubín

Súperenie v prednese prózy a poézie prebehlo počas decembrového popoludnia 11. 12. 2018.


,

Olympiáda cudzích jazykov Olympiáda cudzích jazykov

V stredu 28.11.2018 si žiaci našej školy zmerali svoje jazykové vedomosti a zručnosti z anglického a nemeckého jazyka.


,

Sv. Mikuláš v škole Sv. Mikuláš v škole

Dňa 6.12.2018 do Našej školy zavítal sv.Mikuláš.


,

Burza stredných škôl Žilina Burza stredných škôl Žilina

Aj v tomto roku sme sa zúčastnili burzy stredných škôl v Žiline, kde sme žiakom základných škôl priblížili našu školu sv. Jozefa Robotníka a poukázali na možnosti štúdia v nej.


,

Futbalový turnaj o pohár väzenského kaplána

V stredu 28.11. 2018 sa skupina deviatich žiakov našej školy vybrala na futbalový turnaj o pohár väzenského kaplána v Ústave na výkon trestu pre mladistvých v Sučanoch.,

KAMA U19 a U16 2018 KAMA U19 a U16 2018

Tento rok siedmi.... V dňoch 16. - 17. 11. 2018 sa v Dubnici nad Váhom uskutočnila KAMA U19. Prišlo tam 7 teamov a medzi nimi aj naša škola. V skupine si postupne zmerala sily s Dolným Kubínom, Trnavou a Bratislavou- Miletičkou. Po náročných zápasoch sme sa nakoniec umiestnili na konečnom siedmom mieste.,

Cecilfest 2018 Cecilfest 2018

Hra na hudobných nástrojoch, spev a trochu improvizácie. Toto sa dialo počas sviatku sv. Cecílie - patrónky hudobníkov (21. novembra ) v školskom internáte.


,

Ekotopfilm – Envirofilm Ekotopfilm – Envirofilm

Dňa 19.11.2018 sa konal v Žiline Medzinárodný festival filmov Ekotopfilm – Envirofilm. Tradičnou súčasťou festivalu bolo podujatie „Junior festival pre deti a mládež.“


,

Imatrikulácie v Čadci Imatrikulácie v Čadci

Ako je to už v našej škole zvykom, rovnako aj tento rok sa chlapci rozhodli podporiť dievčatá z družobnej školy v Čadci pri imatrikuláciách.


,

Študentská kvapka krvi 2018 Študentská kvapka krvi 2018

Aj tento rok sa študenti a zamestnanci Strednej odbornej školy sv. Jozefa Robotníka zapojili do celoslovenskej akcie Študentská kvapka krvi. Aktuálny ročník kvapky krvi sa niesol v znamení hesla: Nevyhováraj sa a príď aj ty darovať krv !


,

DOD 2018 DOD 2018

Deň otvorených dverí zavŕšil piatok, 16. novembra 2018. týždeň nabitý akciami na Strednej odbornej škole sv. Jozefa Robotníka v Žiline. Po pravidelnom pondelkovom kurze tanca a spoločenského správania, utorkovej Študentskej kvapke krvi a stretkách, odišla v stredu takmer polovica internátu na Godzone - evanjelizačnú akciu, ktorá prináša prebudenie, zjednotenie, motiváciu a povzbudenie pre mladých


,

Naši stolári boli ocenení biskupom Naši stolári boli ocenení biskupom

Každý rok prebieha oceňovanie žiakov stredných škôl biskupom. Žiakov nominujú jednotlivé katolícke školy v Žilinskej diecéze. Boli tam mnohí, ktorí reprezentujú školu nielen na olympiáde z jazykov, ale aj na rôznych športových podujatiach.


,

Burza stredných škôl Nižná Burza stredných škôl Nižná

V novembri sme sa zúčastnili burzy stredných škôl v Mestskom kultúrnom stredisku v Nižnej.


,

Akčný víkend prvákov Akčný víkend prvákov

Dve triedy žiakov Strednej odbornej školy sv. Jozefa Robotníka v Žiline zažili v rekreačnom zariadení Škútovky, neďaleko Liptovskej Osady, víkend na aký sa nezabúda.
,

Diskotéka na GFS Diskotéka na GFS

„Pozývam vás na parket, “ povedal asistent a všetci sme sa vrhli tancovať.,

Výmenný pobyt žiakov a učiteľov z Ostravy Výmenný pobyt žiakov a učiteľov z Ostravy

V čase od 23. - 25. 10., v rámci projektu INTERREG, naša škola privítala skupinu z partnerskej strednej odbornej školy z Ostravy. Pripravili sme pre nich tri dni exkurzií, výletov a športu.


,

Školenie zamestnancov Školenie zamestnancov

V Žiline sa školili učitelia Strednej odbornej školy sv. Jozefa Robotníka pod vedením lektora z Podnikateľskej univerzity, ktorá už od roku 2000 pomáha podnikateľom na Slovensku prostredníctvom inovácií a rozvoja schopností a zručností svojich klientov


,

LEAF Day LEAF Day

Podujatie organizované Leaf Academy bolo určené učiteľom a žiakom, my sme boli toho súčasťou.


,

INSTRET INSTRET

Inšpiratívne stretnutie s podnikateľmi. Celý tento cyklus bude pozostávať zo štyroch stretnutí vždy na inom mieste a za účastí viacerých škôl.


,

Stužková slánosť II. NDŠ

Dňa 20. októbra 2018 sa naša stužková začala sv. omšou o 16. 00 hod. v kostole sv. Jána Bosca v Žiline.

,

"Podnikatelia, spojte sa!"

V stredu 25.04. sa žiaci našej školy zúčastnili konferencie "Podnikatelia, spojte sa!" pod vedením pani učiteľky Mgr. Adriany Tvrdej , ktorá sa uskutočnila v hoteli Holiday Inn - Žilina.


,

Školské kolo súťaže Autoopravár Junior Školské kolo súťaže Autoopravár Junior

Školské kolo súťaže Autoopravár Junior absolvovali žiaci tretích ročníkov odboru autoopravár - elektrikár, mechanik a lakovník. Teoretická a praktická časť preverila vedomosti a z nich boli víťazmi tí najlepší.


,

Vianočná návšteva Viedne Vianočná návšteva Viedne

13.12.2017 o 6:00 hodine ráno sme vyrazili zo zamračenej Žiliny do chladnej ale krásne predvianočnej Viedne. Navštívili sme technické múzeum, prezreli sme si historické centrum mesta, Dóm svätého Štefana.


,

Ateliér multimediálnej tvorby Žilinskej univerzity v Žiline Ateliér multimediálnej tvorby Žilinskej univerzity v Žiline

Dňa 12. 12. 2017 sa na Katedre multimédií a informačno-komunikačných technológií v podzemí novej menzy Žilinskej univerzity, uskutočnilo slávnostné otvorenie nového Ateliéru multimediálnej tvorby (AMT), na ktorom sa zúčastnila trieda IV. GDM.


,

Sviatok sv. Mikuláša Sviatok sv. Mikuláša

Sviatok sv. Mikuláša patrí medzi kresťanské sviatky. Osobnosť svätého Mikuláša je tak trochu zahalená tajomstvom. O jeho živote sa zachovalo len veľmi málo písomných zmienok. Faktom je, že Mikuláš existoval. Narodil sa na pobreží Malej Ázie niekedy okolo roku 270. Písomné dokumenty potvrdzujú, že bol biskupom v meste Myra (dnes mesto v Turecku).


,

Hviezdoslavov Kubín Hviezdoslavov Kubín

Hviezdoslavov Kubín je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v oblasti umeleckého prednesu, s cieľom prehĺbiť literárne poznanie, tvorivosť, kultivovanie jazyka, reči, pestovať vzťah k slovu ako ku kultúrnej a umeleckej hodnote.


,

Exkurzia na stavbe tunela vo Višňovom Exkurzia na stavbe tunela vo Višňovom

Počas sviatku sv. Barbory - patrónky baníkov a geológov sa vybraní žiaci z I.NDŠ triedy, odboru dopravná prevádzka, zúčastnili exkurzie na stavbe tunela vo Višňovom. Práce na tuneli boli na niekoľko hodín prerušené.


,

Volejbal Čadca Volejbal Čadca

V stredu 29. 11. 2017 sa 8 odvážlivcov a pár učiteľov zo strednej odbornej školy sv. Jozefa Robotníka rozhodlo zmerať sily vo volejbale so združenou školou v Čadci.


,

Olympiáda z cudzích jazykov Olympiáda z cudzích jazykov

Dňa 22.11.2017 sa konalo školské kolo olympiády z anglického a nemeckého jazyka. "Lingvisti" zo všetkých ročníkov si precvičili svoje jazykové znalosti z gramatiky, slovnej zásoby, čítania a počúvania s porozumením.


,

Študentská kvapka krvi Študentská kvapka krvi

Prijmú študenti výzvu a prekonajú svoje obavy? Kampaň Slovenského Červeného kríža ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI 2017 podporili - tak ako v minulosti - aj tento rok naši študenti darovaním krvi počas mobilného odberu 21.11.2017 v priestoroch SOŠ sv. Jozefa Robotníka.


,

Digital Media 2017 v Prahe Digital Media 2017 v Prahe

Dňa 23.11.2017 sa zúčastnili vybraní žiaci odboru grafik digitálnych médií, konferencie Digital Media 2017 v Prahe. Novinky v oblasti 3D grafiky nám prišli prezentovať zahraniční odborníci.,

Stužková II.NDŠ Stužková II.NDŠ

V sobotu 4.11 sa konala stužková slávnosť II.NDŠ, odbor dopravná prevádzka a stavebníctvo.


,

Kama 2017 Dubnica nad Váhom Kama 2017 Dubnica nad Váhom

V dňoch 17. a 18. 11. 2017 sme sa znova zúčastnili ďalšieho futsaloveho turnaja - KAMA v Dubnici nad Váhom


,

Slávnostné ocenenie najlepších žiakov katolíckych stredných škôl 2017/2018 Slávnostné ocenenie najlepších žiakov katolíckych stredných škôl 2017/2018

Žilinská diecéza každý rok organizuje ocenenie najlepších študentov stredných škôl. Slávnosť sa začala svätou omšou v Katedrále Najsvätejšej Trojice v Žiline, ktorú slúžil Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup. Biskup nám povedal veľa vrelých slov: „Stačí ak aspoň jeden bude adorovať Bohu, potom aj ostatní budú zachránení.“


,

Beh 17. novembra Beh 17. novembra

Naši žiaci Vratko Šimek a Patrik Schmiester z III. GDM sa zúčastnil atletickej súťaže organizovanej Žilinskou univerzitou.


,

Imatrikulácie Čadca 2017 Imatrikulácie Čadca 2017

Ako je už zvykom aj tento rok sme sa zúčastnili na imatrikuláciách našich združených škôl v Čadci: Pedagogickej a sociálnej akadémie sv. Márie Goretti a Strednej zdravotníckej školy sv. Františka z Assisi.


,

GODZONE 2017

Tak ako minulý rok sa v Žiline uskutočnil Godzone tour 2017, kam sa išlo aj tento rok s chlapcami našej školy.


,

Burza stredných škôl v Dolnom Kubíne Burza stredných škôl v Dolnom Kubíne

14. novembra sa v Dolnom Kubíne uskutočnila Burza stredných škôl 2017 pre žiakov 9. ročníka ZŠ, ich rodičov a pedagógov.


,

PREZENTÁCIA PROGRAMU ERASMUS + PREZENTÁCIA PROGRAMU ERASMUS +

Dňa 10.11.2017 navštívili našu školu študenti Gymnázia sv. Františka v Žiline, aby v III.GDM predstavili Program EÚ pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport ERASMUS+.,

Navždy sa zachová v pamäti stužková... Navždy sa zachová v pamäti stužková...

V sobotu 21.10.2017 sa 18 odvážlivcov zo IV.GDM rozhodlo prijať zelené stuhy nádeje od triedneho učiteľa Mgr. Michal Sventeka, a tak sa vydať na ťažkú cestu k vysnenému maturitnému vysvedčeniu, v Dome odborov v Žiline.


,

Akčný víkend - prebrať svoju úlohu Akčný víkend - prebrať svoju úlohu

Tri triedy prvého ročníka z SOŠ sv. Jozefa Robotníka zažili 13. - 15. októbra 2017 víkend plný aktivít na Škutovkách pri Liptovskej Osade. Boli sme historicky prvýkrát spolu siedmi bratia saleziáni - hovorí direktor školskej komunity. Dáva to veľký zmysel komunitnému zážitku, lebo sa ako saleziáni učíme pracovať a byť spolu.
,

Oslavy Dňa zboru v Sučanoch Oslavy Dňa zboru v Sučanoch

Dňa 22. septembra 2017 sa pri príležitosti osláv Dňa Zboru väzenskej a justičnej stráže v Ústave na výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých Sučany konalo slávnostné zhromaždenie spojené s odovzdávaním ocenení príslušníkom a zamestnancom ústavu.


,

Kama 2017 v Bardejove Kama 2017 v Bardejove

V dňoch 27. - 29. 10. 2017 sa v Bardejove konala Halová Kama 2017, zúčastnilo sa jej 7 mužstiev staršej kategórii. Medzi nimi nemohol chýbať ani team z našej školy.,

IT EXPO 2017 IT EXPO 2017

Dňa 24.10.2017 sa vybraní žiaci I.GDM zúčastnili výstavy IT EXPO 2017 na rektoráte Žilinskej univerzite v Žiline.


,

Kameňák Kameňák

V dňoch 20. - 21.10.2017 sa naši piati žiaci - Cyril Korpesio, Michal Gábriš, Róbert Ševčík a Samuel Kvak zúčastnili saleziánskej lezeckej súťaže Kameňák, ktorá sa konala v Rožňave.

,

Winter Classic 01 Winter Classic 01

Dňa 12.1.2016 sa prvýkrát uskutočnil prestížny zápas medzi saleziánmi a žiakmi pod názvom Winter Classic s poradovým číslom 01.


,

Štedrá večera - internát Štedrá večera - internát

Vianočné prázdniny, čas, na ktorý sa tešia všetci chalani aj dievčatá. K Vianociam neodmysliteľne patrí aj štedrá večera. Na tú našu, internátnu, zavítali okrem chalanov u nás ubytovaných a exallievov - bývalých žiakov našej školy - aj naše prváčky.,

Betlehem  - Rajecká Lesná 14. 12. 2016 Betlehem - Rajecká Lesná 14. 12. 2016

Žiaci triedy I. A vo štvrtok navštívili Betlehem v Rajeckej Lesnej. Betlehem vytvoril majster Jozef Pekara.


,

Jedinečný zážitok na chate Jedinečný zážitok na chate

Cez víkend 9.-11. decembra sa skupina žiakov spoločne so saleziánmi vybrali na chatu, aby sa spoločne zabavili a nadviazali nové vzťahy.


,

Hviezdoslavov Kubín Hviezdoslavov Kubín

Hurban, Banga, Lasica, Krau, Poe... to je len náhodný výber autorov textov, ktorých sme mohli počuť počas školského kola Hviezdoslavovho Kubína. Sviatok sv. Mikuláša sme si spríjemnili prednesom literatúry.


,

Vernisáž výstavy Vernisáž výstavy

Dňa 8. decembra 2016 sa v Žilinskej radnici uskutočnila vernisáž výstavy fotografií známeho slovenského fotografa Vlada Baču.


,

Víkend nových priateľstiev Víkend nových priateľstiev

Naša stredná škola, ktorá každoročne uskutočňuje akčný víkend to tentokrát vyskúšala po inom.


,

TV NOE na DOD TV NOE na DOD,

Beh 17. novembra Beh 17. novembra

Náš žiak Vratko Šimek sa zúčastnil atletickej súťaže organizovanej Žilinskou univerzitou.


,

Prezentácia spoločnosti Fomei Prezentácia spoločnosti Fomei

Dňa 2.12.2016 sa v našej škole uskutočnila prezentácia spoločnosti Fomei, ktorá sa zaoberá predovšetkým výrobou, predajom a servisom zariadení, materiálov a príslušenstva pre spracovanie, záznam a archiváciu obrazu v oblasti optiky a fotografie.,

V škole sa už začal advent! V škole sa už začal advent!

Piati kreatívni žiaci pod vedením pani učiteľky Adriany Tvrdej a pani tajomníčky Petry Kostíkovej zhotovili nádherné adventné vence. Technickú podporu a odborný dohľad vykonával majster Peter Pilko.


,

...tá naša stužková... ...tá naša stužková...

V sobotu, dňa 19.11.2016 sa v hoteli Slovakia v Žiline uskutočnila stužková slávnosť triedy II. NDŠ.


,

Stužková IV. GDM Stužková IV. GDM

V sobotu, 12. novembra sa konala stužková slávnosť IV. GDM.


,

Olympiáda z cudzích jazykov Olympiáda z cudzích jazykov

Český spisovateľ Eduard Bass povedal: „ Žiaci aj učitelia, nech hovoria čokoľvek, majú školu radi, lebo sú tam prestávky.“


,

Akčný víkend na tretiu Akčný víkend na tretiu

Pred rokom ste o takomto čase čítali správu minimálne o treťom akčnom víkende. Tento rok dostal akčný víkend nový náboj.


,

Deň študentstva Deň študentstva

17. novembra sa skupina odvážlivcov vydala na jednoduchý, ale o to krajší výlet na kysucké hory. Nastúpili sme do áut a sa vydali do Turzovky, na horu Živčáková. Veľkú časť cesty sme si kvôli poľadovici vybehli pešo.


,

Imatrikulácie v Čadci Imatrikulácie v Čadci

V utorok, zas a znova, sme ako každý rok boli na imatrikuláciách v Čadci. Len čo sme tam dorazili, veľa z nás spoznalo známe tváre už z minulých rokov. Usadili sme sa a čakali kým to začne.


,

Náš žiak bol ocenený biskupom! Náš žiak bol ocenený biskupom!

Juraj Bartoš, žiak II.NDŠ bol odmenený dňa 16.novembra 2016 na stretnutí žiakov stredných škôl so žilinským biskupom Tomášom Galisom.


,

Burzy stredných škôl Burzy stredných škôl

Dňa 15.11.2016 sa naša škola prezentovala na Burze stredných škôl v Žiline a Dni profesie v Bytči.


,

Novinky v stavebníctve Novinky v stavebníctve

Hotel Slovakia nás privítal na akcii, ktorá ponúkala nový pohľad na inovácie stavebných materiálov súčasnej doby. Konala sa 10. novembra.


,

EKOTOPFILM EKOTOPFILM

Dňa 10.11.2016 sa v Žiline začal Medzinárodný festival filmov EKOTOPFILM –ENVIROFILM. Cieľom festivalu je osveta prostredníctvom najnovších krátkych dokumentárnych filmov z celého sveta. Hlavnou témou festivalu je TRVALÁ UDRŽATEĽNOSŤ.


,

Máme nových žurnalistov Máme nových žurnalistov

V škole sa cez víkend (4. - 6.11.2016) konal ôsmy ročník Mediálnej školy. Kurzu sa zúčastnili mladí z celého Slovenska vrátane našich žiakov, aby si priblížili svet médií zo strany novinárov.


,

Exkurzia v Podbrezovej Exkurzia v Podbrezovej

Na exkurziu do železiarní v Podbrezovej sme sa vybrali skoro ráno. Navštívili sme starý závod, kde sa spracováva železný šrot v elektrickej oblúkovej peci.,

Turnaj o pohár riaditeľa školy Turnaj o pohár riaditeľa školy

18.10.2016 sa v našej škole uskutočnil tretí ročník turnaja o pohár riaditeľa školy vo futsale na našom multifunkčnom ihrisku.


,

Turnaj Panny Márie Pomocnice Turnaj Panny Márie Pomocnice

V stredu 19.10.2016 sa v školskom internáte uskutočnil tradičný futsalový turnaj k Panne Márii.


,

Autosalón Nitra 2016 Autosalón Nitra 2016

Bol raz jeden deň. Bol to štvrtok.....

,

Vianočný turnaj v stolnom tenise Vianočný turnaj v stolnom tenise

Dňa 18. decembra 2015 sa uskutočnil Vianočný turnaj v stolnom tenise na Súkromných školách Živeny v Považskej Bystrici.


,

Jeden deň stredoškolákom Jeden deň stredoškolákom

V pondelok 14. 12. 2015 si prišli deviataci zo Soliniek na jeden deň vyskúšať, aké je to byť stredoškolákom.


,

Hviezdoslavov Kubín Hviezdoslavov Kubín

Rúfus, Smrek, Válek... to je len náhodný výber autorov textov, ktoré sme mohli počuť počas školského kola Hviezdoslavovho Kubína.


,

Olympiáda z cudzích jazykov Olympiáda z cudzích jazykov

V mesiaci november sa pre milovníkov cudzích jazykov v našej škole uskutočnila olympiáda z anglického a nemeckého jazyka. Zapojiť sa do nej mohli žiaci všetkých ročníkov.


,

Voľba zástupcu rodičov do rady školy Voľba zástupcu rodičov do rady školy

Dňa 27.11.2015 sa na plenárnom rodičovskom združení predstavili traja kandidáti za zástupcov zo strany rodičov do rady školy. Boli to Mgr. Školová, p. Schmiester, p. Filická.


,

Stužková II. NDŠ Stužková II. NDŠ

Nikdy by sme nikomu neverili, že stužková môže byť taký dojímavý a silný zážitok, ktorý v nás vyvolal obrovské nadšenie. Moment, kedy sme cítili, že ľudia, ktorí sú pri nás, nás majú radi.,

"Advent začal kreatívne" "Advent začal kreatívne"

Aj tento rok sme spolu pripravili adventné vence. Pripomínajú nám blížiace sa Vianoce.


,

SNEH, ĽAD, ADRENALÍN SNEH, ĽAD, ADRENALÍN

Takto znie lajtmotív filmového festivalu Snowfilm fest, ktorý prezentuje extrémne dobrodružstvá viacerých odvážlivcov na lyžiach, padákoch i skalách na hranici smrti.


,

Seminár CANON Slovakia Seminár CANON Slovakia

Dňa 27.11.2015 sa v priestoroch SOŠ uskutočnila beseda so zástupcami spoločnosti CANON. Žiaci 1. – 4. ročníka odboru GDM mali príležitosť zoznámiť sa a v praxi si vyskúšať profesionálnu fototechniku.


,

Digital Media 2015 Digital Media 2015

Vybraní žiaci 4. ročníka odboru GDM sa spolu s učiteľom zúčastnili konferencie Digital Media 2015, ktorá sa konala dňa 26.11.2015 v Prahe.


,

Katarínska zábava Katarínska zábava

Ako každý rok sme sa zúčastnili na Katarínskej zábave v Čadci. Atmosféra bola výborná ako každý rok.


,

Exkurzia v Podbrezovej Exkurzia v Podbrezovej

Ráno 7:30 sme vyrazili na exkurziu do Železiarní v Podbrezovej. Najskôr sme išli do starého závodu oceliarne, kde sme mohli vidieť tavenie ocele zo železného šrotu.


,

Bojovali sme a boli sme slobodní Bojovali sme a boli sme slobodní

Deň boja za slobodu a demokraciu priniesol pre mnohých oslobodenie od vyučovania, pre niektorých však zároveň možnosť zažiť niečo pekné.


,

Godzone 2015 Godzone 2015

Upršané počasie a desiatky mladých sa spoločne vydalo von, cieľom ich cesty bol zimný štadión v Žiline. No tentokrát z výnimočnejšieho dôvodu ako hokej - GODZONE - ZMENA ATMOSFÉRY.


,

Akčný víkend I. B Akčný víkend I. B

Pätnásti žiaci I. B triedy sa v dňoch 13.-15.11.2015 nadšene zúčastnili - pre našu školu už tradičnej akcie – akčný víkend, ktorý sa odohral v krásnom prostredí chaty Borovica vo Varíne.


,

Martinky na bielom koni Martinky na bielom koni

Plní očakávaní sme sa 14. novembra skoro ráno vybrali do hôr.


,

Tisíc želaní Tisíc želaní

Dňa 12.11.2015 nastal dlho očakávaný večer, ktorý niesol názov Tisícich želaní. Touto krátkou správou a priloženými fotkami vám ho chceme čiastočne priblížiť.,

Cesta za "Slnkom" Cesta za "Slnkom"

Začiatkom novembra sme sa z lezeckého krúžku vybrali na skaly do prírody.


,

Návšteva cintorína Návšteva cintorína

Počas týždňa môžeme získať úplne odpustky za zomrelých v očistci.


,

Imatrikulácie v Čadci Imatrikulácie v Čadci

Nie je to prvý rok, čo sa stretávame so školou v Čadci na imatrikuláciách. Program bol skutočne zábavný a pobavil každého.


,

Ekotopfilm – Envirofilm Ekotopfilm – Envirofilm

Dňa 27.10.2015 sa konal v Žiline Medzinárodný festival filmov Ekotopfilm – Envirofilm. Tradičnou súčasťou festivalu bolo podujatie „Junior festival pre deti a


,

Kameňák 2015 Kameňák 2015

Tretí októbrový víkend sa v Rožňave konal už 9. ročník tradičnej lezeckej súťaže pre mladých zo saleziánskej rodiny s názvom Kameňák.


,

Výročie Ľudovíta Štúra Výročie Ľudovíta Štúra

O velikánovi slovenskej literatúry Ľudovítovi Štúrovi je možné nájsť množstvo informácií nielen v knihách, ale aj na internete. Pri príležitosti 200. výročia vám ponúkame ,,pikošky" nielen z jeho súkromného života, ale aj zo života jeho priateľov Štúrovcov.


,

Stužková IV. GDM Stužková IV. GDM

V sobotu 17. októbra 2015 mali už tretí grafici stužkovú slávnosť.


,

Študentská kvapka krvi 2015 Študentská kvapka krvi 2015

Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc pripravil 21. ročník Študentskej kvapky krvi.


,

Príprava na Kameňák Príprava na Kameňák

Od začiatku roka sa na náš lezecký krúžok už doteraz prihlásilo 15 žiakov. Veľmi sa tomu tešíme.


,

Autosalón v Nitre Autosalón v Nitre

Autosalón v Nitre je už v plnom prúde a my sme na ňom boli zas.


,

Imatrikulácie prvákov Imatrikulácie prvákov

V utorok 13. 10. 2015 sa uskutočnili imatrikulácie prvákov. Od starších sme sa dozvedeli len samé chvály z minulých rokov, tak sme sa aj celkom tešili.,

Internátna štedrá večera Internátna štedrá večera

Pred sviatkami radosti a pokoja sa študenti, učitelia, exallievi a ostatní stretli v jedálni školy a ako jedna veľká rodina si usporiadali slávnostnú štedrú večeru.


,

Obleky, kravaty... Obleky, kravaty...

Táto pieseň od Elánu znela aj nám 6. 12. 2014 kedy sme sa spoločne stretli s rodičmi, učiteľmi, priateľkami na našej stužkovej.


,

GODZONE GODZONE

V chladný podvečer nastupujeme do autobusu, prichystaní na ďalší kultúrny zážitok GODZONE – NEZASTAVITEĽNÍ.


,

Vianočná Viedeň Vianočná Viedeň

Ráno 3.12.2014 sme sa vybrali na výlet do Viedne. Ešte rozospatí sme nastúpili do autobusu a plní očakávania sme sa vydali na cestu.


,

OLYMPIÁDA Z CUDZÍCH JAZYKOV OLYMPIÁDA Z CUDZÍCH JAZYKOV

V mesiaci november sa pre milovníkov cudzích jazykov v našej škole uskutočnila olympiáda z anglického a nemeckého jazyka. Zapojiť sa do nej mohli žiaci všetkých ročníkov.


,

„Čo ty na to, Hviezdoslav?“ „Čo ty na to, Hviezdoslav?“

Ako každý rok tak aj tento sa žiaci SOŠ sv. Jozefa Robotníka zúčastnili školského kola Hviezdoslavovho Kubína . Súperili medzi sebou v poézii, v próze a všetci recitovali „ako o život“, pretože sa bojovalo o výlet do Viedne.


,

Katarínska veselica v Čadci Katarínska veselica v Čadci

Dňa 26.11.2014 sa konala každoročná a veľmi populárna Katarínska veselica v Čadci.


,

Kama 2014 Kama 2014

Dňa 22.11.2014 sa v krásnej oravskej obci Mútne uskutočnil tradičný saleziánsky futsalový turnaj Kama.


,

Stužková II.NDŠ 2014 Stužková II.NDŠ 2014

...o chvíľu nám pripnete zelené stužky - symbol nádeje a úspešného vstupu do dospelosti...


,

Ďalší  úspešný projekt! Ďalší úspešný projekt!

Naša škola sa stala úspešnou v ďalšom projekte. Postúpili sme do 2. kola projektu Stredné školy a technika 2014 organizovanej Nadáciou Volkswagen Slovakia.


,

Akčné víkendy – „Výzva na každý deň“ Akčné víkendy – „Výzva na každý deň“

"V piatok podvečer"... prichádzame na chatu Borovica :) Na tom by nebolo nič také nezvyčajné, keby sa na tejto chate nestretla partia mladých výnimočných ľudí spolu so saleziánmi.


,

Burza škôl Burza škôl

Aj tento rok sa naša škola zúčastnila viacerých akcií, kde prezentovala možnosti štúdia v škole.


,

Hľadám pravdu, ktorú mi ponúkajú médiá? Hľadám pravdu, ktorú mi ponúkajú médiá?

Tínedžeri z celého Slovenska a aj traja chalani z našej školy sa stretli na prvom kurze Mediálnej školy v Žiline v SOŠ sv. Jozefa Robotníka s cieľom vidieť médiá inak ako ostatní.


,

Na Výstupe Titusa Zemana sa stretli Žilinčania aj Taliani Na Výstupe Titusa Zemana sa stretli Žilinčania aj Taliani

Asi šesťdesiatčlenná skupina detí, mladých, rodičov a saleziánov sa zúčastnila na druhom ročníku Výstupu Titusa Zemana.Na účastníkov podujatia, ktoré je zamerané na priblíženie životného príbehu tohto slovenského saleziána, kňaza a mučeníka, čakala podobne ako minulý rok cesta na Veľký Fatranský Kriváň.


,

20-ročný sen sa stal skutočnosťou! 20-ročný sen sa stal skutočnosťou!

Dňa 22.10.2014 sme v našej škole slávnostne otvorilo multifunkčné ihrisko. Toto ihrisko sme vyhrali v ekologickej súťaži, ktorú vyhlásila spoločnosť LIDL. Žiakom našej školy sa podarilo spomedzi 467 základných a stredných škôl na Slovensku vybojovať skvelé 3.miesto.


,

Výlet v žilinských katakombách Výlet v žilinských katakombách

V stredu 15.10. sa polovica chlapcov z internátu rozhodla dozvedieť sa viac o histórii mesta Žilina a navštíviť podzemné chodby pod Mariánskym námestím.


,

Súťaž mladý remeselník 2014 Súťaž mladý remeselník 2014

Žiaci II.A triedy Lukáš Čičút a Roman Šebeňa reprezentovali našu školu v medzinárodnej súťaži zručnosti Mladý remeselník 2014, ktorú organizovala SOŠ stavebná v Žiline.


,

Autosalón 2014 Autosalón 2014

Celý deň začal pekným slnečným počasím. Vybrali sme sa na autosalón, ktorý sa uskutočnil v Nitre.


,

Exkurzia na STK MIKO Exkurzia na STK MIKO

Autoopravári - mechanici z III. C triedy sa zúčastnili exkurzie na Stanicu technickej kontroly MIKO. Majiteľ Ing. Miroslav Kobrtek, všetkých srdečne privítal a postupne ukázal priebeh emisnej a technickej kontroly.


,

Tatralandia 2014 Tatralandia 2014

Už sa stalo tradíciou, že aj tento rok sa skupina 5 chalanov spolu s asistentom vybrala na oddychovú akciu do Tatralandie .


,

Disco-párty v internáte GSF Disco-párty v internáte GSF

Dňa 6.októbra 2014 do internát GSF prišlo 20 odvážnych a navoňaných chalanov zo Strednej odbornej školy sv. Jozefa Robotníka v Žiline, samozrejme s občerstvením a veľmi dobrou náladou.


,

Imatrikulácie prvákov Imatrikulácie prvákov

Dňa 14.10.2014 sme privítali a prijali prvákov do jednotlivých cechov našej školy.


,

PDO v Čičmanoch PDO v Čičmanoch

Po roku sme sa opäť všetci zamestnanci stretli na predĺženej duchovnej obnove v Čičmanoch. Žiaci si vychutnali riaditeľské voľno a my sme sa posilnili na duchu.


,

„Beauty of Nature through the Media“ „Beauty of Nature through the Media“

Jedná sa o mládežnícku výmenu, CZ/SK ktorá je určená mladým ľuďom vo veku od 15-25 rokov, ktorí sa môžu so svojimi vedomosťami v oblasti médií, grafiky a fotografie podeliť so svojimi rovesníkmi.


,

Bol to nezabudnuteľný zážitok Bol to nezabudnuteľný zážitok

Náš výlet sme začali v piatok príjemnou cestou vlakom do Popradu, kde sme si to niektorí poctivo odstáli. Po príchode sme sa ubytovali v saleziánskom mládežníckom stredisku.


,

 Návrat k Matičke Návrat k Matičke

Po celodennom putovaní sme sa opäť stretli s našou nebeskou Matkou v Šaštíne.,

Cechcamp 2014 Cechcamp 2014

Dám vám jednu hádanku...

,

20-C+M+B-14 20-C+M+B-14

Bol prvý školský deň po vianočných prázdninách. Žiaci v škole, pedagógovia v práci a internátisti v internáte.


,

Evanjelizačné rozdávanie čaju Evanjelizačné rozdávanie čaju

V stredu večer 18.12.2013 sa vydala hŕstka chalanov z animátorského stretka na námestie Andreja Hlinku, aby sme zohriali teplým čajom (pre telo) a myšlienkou (pre dušu) ľudí v mrazivom zimnom večeri.


,

Volejbal a beh 17. novembra Volejbal a beh 17. novembra

Deň pred začatím vianočných prázdnin sme sa zúčastnili volejbalového turnaja na Spojenej škole Živena v Považskej Bystrici a získali sme krásne druhé miesto. Turnaj bol o niečo náročnejší v upravených pravidlách, ale všetci sme si skvele zahrali.,

Súťaž Mladý stolár 2013 Súťaž Mladý stolár 2013

Svätý Mikuláš 6. decembra 2013 v SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline obdarúval darčekmi nielen žiakov školy, ale aj účastníkov II. ročníka súťaže Mladý stolár 2013.


,

Exkurzia - Viedeň Exkurzia - Viedeň

Dňa 3.decembra sme sa vybrali na poznávaciu a prekvapujúco zaujímavú exkurziu do Viedne. Bola to akcia pre víťazov školských kôl olympiád z cudzích jazykoch a Hviezdoslavovho Kubína. Ak sme chceli všetko stihnúť, museli sme si aj privstať a to už o piatej, aby sme sa mohli pripraviť na vzrušujúcu štvorhodinovú cestu autobusom.


,

Katarínska zábava Čadca Katarínska zábava Čadca

Stredu 27.11.2013 boli chalani z našej školy pozvaní do našej družobnej školy v Čadci na Katarínsku zábavu.


,

KAMA 2013 - Dubnica nad Váhom KAMA 2013 - Dubnica nad Váhom

Počas krásneho školského týždňa prišla asistentovi Mircovi Kaletovi pozvánka z oratka Dubnice nad Váhom na Kamu 2013.


,

Prví stužkovaní grafici Prví stužkovaní grafici

Tento školský rok má pre našu školu špecifický náboj. Po prvýkrát máme na škole dve maturitné triedy. Naši najstarší GDM-kári sa pomaly blížia k cieľu a to k maturite.


,

Deviatnik k Nepoškvrnenému Počatiu Panny Márie Deviatnik k Nepoškvrnenému Počatiu Panny Márie

Deväťdňovou modlitbou – od 29. novembra do 7. decembra – sa chceme pripravovať na slávnosť Nepoškvrneného Počatia Panny Márie. Deviatnikom si chceme vyprosiť dar čistoty, úctu k našim mamkám a správny vzťah k dievčatám, ktoré poznáme alebo s ktorými chodíte.


,

Stavbári sa školili Stavbári sa školili

Študenti prvého ročníka nadstavbového štúdia, v odbore stavebníctvo, si dopĺňajú svoje odborné vedomosti a konfrontujú praktické skúsenosti na prezentačných stretnutiach firiem, pôsobiacich na stavebnom trhu.


,

Hviezdoslavov Kubín Hviezdoslavov Kubín

Lásku k literatúre a k čítaniu dokázali naši žiaci tak, že sa naučili ukážky a predviedli svoje umenie v prednese.,

Olympiáda z anglického a nemeckého jazyka Olympiáda z anglického a nemeckého jazyka

Počas mesiaca november prebehla v škole olympiáda z anglického a nemeckého jazyka. Žiaci mali možnosť predviesť svoje zručnosti a talent.


,

KIA Innovation Award 2013 Víťazné Double! KIA Innovation Award 2013 Víťazné Double!

Našim študentom, Marekovi Pekarovi a Tiborovi Jopčíkovi, sa podarilo pod vedením Antona Kutliaka obhájiť titul v súťaži KIA Innovation Award.,

Lezecký krúžok - Sedem statočných Lezecký krúžok - Sedem statočných

Chcel by som vás trochu poinformovať o dianí v našom lezeckom krúžku, na ktorý sa oficiálne prihlásilo viacero odvážlivcov. Reálne nás tam spolu so mnou chodí zatiaľ sedem statočných, no hlásia sa už aj ďalší.


,

Tatralandia - október 2013 Tatralandia - október 2013

Sobotná (26.10.2013) akcia do Tatralandie sa začala sv. omšou, keď že sme na cirkevnej škole a aj internáte. Dali sme si ľahké raňajky a vyrazili sme smer „TATRALANDIA“.,

Misie v škole Misie v škole

Október nie je len mesiacom ruženca, ale aj mesiacom misií. Pri tejto príležitosti sa v škole uskutočnili viaceré prednášky súvisiace práve s nimi.


,

Baby v Čadci boli imatrikulované ... Baby v Čadci boli imatrikulované ...

28 .októbra sme boli pozvaní na imatrikulácie do Čadce na našu družobnú školu. Pre prváčky mali dievčatá tretieho ročníka pripravený veľmi pestrý program scénok a piesní.


,

Tri týždne v nemeckom Gut Wehlitz Tri týždne v nemeckom Gut Wehlitz

Oznam, že sa v októbri chystá výlet do Nemecka vyvolal rozruch na celej škole. Malo ísť iba pätnásť žiakov. Desať autoopravárov a päť stolárov. Každý čakal, či vyberú práve jeho. Na moje veľké prekvapenie a hlavne potešenie, vybrali aj mňa. Tým, ktorí sa tam nedostali chcem aspoň priblížiť náš trojtýždňový pobyt v Nemecku.


,

Darca krvi je hrdina Darca krvi je hrdina

Hrdinom sa človek môže stať akýmkoľvek spôsobom. Môžete vykonať nejaký dobrý skutok alebo viesť príkladný život...
,

Akcia "Panoramatická latrína" Akcia "Panoramatická latrína"

Výstup na Rysy je najpopulárnejším turistickým výstupom, najmä kvôli krásnemu výhľadu z vrcholu.


,

Akcia "Panoramatická latrína"

Výstup na Rysy je najpopulárnejším turistickým výstupom, najmä kvôli krásnemu výhľadu z vrcholu.


,

Turnaj Panny Márie Pomocnice Turnaj Panny Márie Pomocnice

Vo štvrtok 17.10.2013 sa konal tradičný a dlho očakávaný futbalový turnaj Panny Márie Pomocnice.


,

Imatrikulácie prvákov Imatrikulácie prvákov

Našich prvákov sme privítali už na začiatku školského roka. Na to, aby boli platnými členmi našej školy sme ich museli prijať do jednotlivých cechov.


,

Volejbalový zápas s GSF Volejbalový zápas s GSF

Dňa 26.9. 2013 sa v telocvični SOŠ sv. Jozefa Robotníka konal volejbalový zápas medzi žiakmi zo školského internátu SOŠ sv. Jozefa Robotníka a dievčatami z internátu Gymnázia sv. Františka.
,

Tatralandia Tatralandia

Vstúpili sme do iného sveta, kde aj napriek zime, všetci chodili v plavkách.


,

Evanjelizačné rozdávanie čaju Evanjelizačné rozdávanie čaju

Aj tento rok sme sa rozhodli do komerčnej konzumisticko–hedonistickej atmosféry vianočných trhov na Námestí Andreja Hlinku vniesť trošku svetla inej farby a iných hodnôt.


,

Hviezdoslavov Kubín Hviezdoslavov Kubín

Pred vianočnými sviatkami prebehlo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína, do ktorého sa zapojilo 20 chlapcov a predviedlo svoje umenie v prednese poézie a prózy. Žiaci potešili svojimi výkonmi a rozhodovanie bolo pre porotu veľmi ťažké.


,

Súťaž Mladý stolár Súťaž Mladý stolár

Remeslo má zlaté dno. Prečo si teda nezmerať sily v tom, kto je lepší. Propagácia odboru stolár a vytvorenie možnosti popasovania sa mladých stolárov viedla k myšlienke usporiadať takúto súťaž. Preto bol v škole sv. Jozefa Robotníka v Žiline 7. decembra 2012, počas dňa otvorených dverí, usporiadaný nultý ročník súťaže Mladý stolár, určený žiakom učebného odboru stolár a študijného odboru


,

Výlet do Viedne Výlet do Viedne

Počas dňa sv. Mikuláša si víťazi školského kola olympiády museli nastaviť budík o hodinku skôr. Skoro ráno sa odchádzalo zo žilinského autobusového nástupišťa autobusom do Viedne.


,

Olympiáda z cudzích jazykov Olympiáda z cudzích jazykov

Koncom októbra a začiatkom novembra na hodinách nemeckého a anglického jazyka prebehli triedne kolá olympiády z cudzí jazykov.


,

Sviatok sv. Mikuláša Sviatok sv. Mikuláša

Sviatok sv. Mikuláša patrí medzi kresťanské sviatky. Osobnosť svätého Mikuláša je tak trochu zahalená tajomstvom. O jeho živote sa zachovalo len veľmi málo písomných zmienok. Faktom je, že Mikuláš existoval. Narodil sa na pobreží Malej Ázie niekedy okolo roku 270. Písomné dokumenty potvrdzujú, že bol biskupom v meste Myra (dnes mesto v Turecku).


,

Katarínska zábava Katarínska zábava

Adventnú prípravu sme začali Katarínskou zábavou v Čadci. Navštívili sme miestny dievčenský internát a prežili sme pár hodín v pokojnej atmosfére, výborných chlebíčkov a nadšených dievčat.


,

Viazanie adventných vencov Viazanie adventných vencov

Koncom novembra sa uskutočnilo už tradičné viazanie adventných vencov.


,

Stretnutie najlepších študentov Stretnutie najlepších študentov

Dňa 20. novembra 2012 sa v školskej kaplnke Pedagogickej a sociálnej akadémie sv. Márie Goretti uskutočnilo stretnutie najlepších študentov stredných škôl Žilinskej diecézy s mons. Tomášom Galisom, žilinským biskupom.


,

Kama 2012 - Dubnica nad Váhom Kama 2012 - Dubnica nad Váhom

Príjemné jesenné počasie 16.-17. novembra 2012 prinieslo akciu KAMA 2012. Ide o futbalový turnaj saleziánskych stredísk západného Slovenska. Tradične sa koná v Dubnici nad Váhom.