Exallievi

,

STMELENÍ SVIATOSŤOU

Už v tom tábore si všimol, že vie celkom slušne navariť. Hlavou mu prebleslo, že to bude dobrá mama – jeho detí... Dnes sú manželmi – Michal (34) a Anna (36) Pastorkovci zo Šuje.


,

Skončením školy sa všetko len začína

Príbeh exallievov sa začal niekedy v roku 1870 – na meniny dona Bosca. Skupinka jeho odchovancov z Valdoca mu ako darček k meninám venovala kávovú súpravu. Odvtedy si bývalí študenti dona Bosca pripomínajú 24. júna deň svojho založenia.


,

1. máj – sviatok práce, ale aj sv. Jozefa Robotníka

Po dvoch rokoch sa na pôde Strednej odbornej školy Jozefa Robotníka v Žiline opäť stretli študenti, profesori a exallievi. Tento ročník bol od tých predošlých odlišný.


,

Víkend rodiniek Víkend rodiniek

Veľmi nás teší, že rodiny exallievov majú chuť stretávať sa a tvoriť skvelé spoločenstvo. To sa nám potvrdilo znovu cez víkend 17.-19.3., kedy sa stretli v Rodinka resorte - v Oščadnici, exallievi zo Žiliny.


,

S don Boscom na lyžiach S don Boscom na lyžiach

Opäť po roku sme spolu s rodinkami prišli potešiť na Veľkú Raču. Rodinka Resort v Oščadnici nám otvoril svoju náruč a našim hojným počtom sme obsadili celú chatu.


,

Stretnutie žilinských exallievov Stretnutie žilinských exallievov

Sviatok dona Bosca sa stal ideálnou príležitosťou na stretnutie žilinských facillitátorov, ktoré sa uskutočnilo už siedmykrát. V rodinnej atmosfére sme spoločne zhodnotili uplynulý rok a naplánovali najbližšie akcie, ktoré sa uskutočnia v roku 2017.


,

Stretnutie exallievov Stretnutie exallievov

Dňa 27.5.2016 sme sa opäť zišli v hojnejšom počte na pravidelnom stretnutí exallievov. Okrem animačného jadra prijali pozvanie aj niekoľkí facilitátori, ktorí sú zástupcovia jednotlivých ročníkov.


,

Exallievi po prvýkrát aj s oratkármi. Exallievi po prvýkrát aj s oratkármi.

Už šiestykrát sa pred sviatkom don Bosca stretli žilinskí exallievi našej školy a oratória spolu s hosťami z Bratislavy na spoločnom stretnutí.


,

Slovák Michal Hort sa stal svetovým prezidentom exallievov Slovák Michal Hort sa stal svetovým prezidentom exallievov

V dňoch 3. až 6. októbra sa konal V. kongres Svetovej konfederácie exallievov dona Bosca, ktorého súčasťou bola aj voľba nového prezidenta a vedenia. Ich úlohou bude smerovanie a plánovanie aktivít najpočetnejšej zložky saleziánskej rodiny na najbližších 6 rokov.


,

Prvá misijná výprava exallievov na Sibír Prvá misijná výprava exallievov na Sibír

Po minuloročnej skúšobnej misijnej ceste žilinského exallieva , sme sa tento rok vydali na ďalšiu výpravu do Jakutska. V 6 člennom zložení sme sa 22.júna plní očakávania pobrali na 6 týždňovú misiu do krajiny, o ktorej sme hoci veľa počuli, no ešte stále bola pre nás neznámou.