Archív


,

Rozlúčka s maturantami Rozlúčka s maturantami

Časy sa menia, tradície ostávajú a tak sme sa 10. mája 2018, už tradične pred odchodom maturantov na akademický týždeň, stretli na ihriskách saleziánskeho oratória v Žiline. Pre maturantov to bola, okrem samotných maturít, posledná väčšia akcia v tejto škole.


,

59. ročník študentskej vedeckej a odbornej činnosti 59. ročník študentskej vedeckej a odbornej činnosti

Technická univerzita vo Zvolene usporiadala aj v tomto roku dňa 10. mája už 59. ročník študentskej vedeckej a odbornej činnosti (ŠVOČ). Do tejto súťaže boli už druhý rok zapojené aj stredné školy. V stredoškolskej sekcii bolo odprezentovaných 7 odborných prác s rôznou tematikou a podľa hodnotenia poroty veľmi vysokej úrovne.


,

Púť zamestnancov k don Boscovi Púť zamestnancov k don Boscovi

Zamestnanci a ich príbuzní strávili niekoľko pekných dní na púti za don Boscom. O pekné zážitky nebola núdza.


,

Volejbalový turnaj KubCup Volejbalový turnaj KubCup

V Dolnom Kubíne 4. 5. – 6. 5. 2018 sa uskutočnil už 15. ročník celoslovenského turnaja KubCup a naša škola mohla byť po prvýkrát pri tom. Organizátorom sú mladí dobrovoľníci a sestry saleziánky z miestneho strediska Laura, združenie mladých.


,

PGSi Krakov 2018 PGSi Krakov 2018

Saleziánske mládežnícke športové hry PGSi sa tento rok konali v poľskom meste Krakov. Zúčastnilo sa ich 1500 športovcov z 23 celého sveta od Brazílie, Zambie, Tanzánie Stredoafrickej republiky po Sýriu a krajiny takmer z celej Európy ako Belgicko, Nemecko, Rakúsko, Albánsko, Litva, Moldavsko, Česko, Talianska, Španielsko ďalšie iné a samozrejme Slovensko, ktoré malo najpočetnejšiu výpravu až 120


,

SUSO Nitra SUSO Nitra

V dňoch 26 a 27. apríla sa naši stolári Jakub Katrenčík a Jakub Frolo zúčastnili súťaže SUSO Skill Slovakia v Nitre.


,

Exkurzia - autosalón Bratislava Exkurzia - autosalón Bratislava

Vo štvrtok 26.04.2018 sme sa so žiakmi II. a III. ročníka odboru autoopravár zúčastnili exkurzie v Bratislavskej Inchebe, na brehu Dunaja.


,

Finále AUTOOPRAVÁR JUNIOR 2018 Finále AUTOOPRAVÁR JUNIOR 2018

PATRIK FRANEK - víťaz celoslovenskej súťaže AUTOOPRAVÁR JUNIOR 2018 .


,

Vyhodnotenie matematického klokana  2018 Vyhodnotenie matematického klokana 2018

V súťaži Matematický klokan máme tento rok piatich úspešných riešiteľov ( z 12- tich účastníkov). Je to doposiaľ najúspešnejší ročník.,

Taliansko Taliansko

Prvý aprílový týždeň sa konal každoročný výlet pre tretiakov. Súčasťou programu bola prehliadka talianskeho mesta Turín, kde študenti navštívili automobilové múzeum, prešli si historické centrum Turína a navštívili miesta, kde pôsobil aj Don Bosco. Žiaci mali šancu spoznať aj zákutia Valdocca- múzeum, izby a kancelárie, či kaplnky, a taktiež veľkolepú Baziliku Panny Márie Pomocnice.


,

Naši lakovníci opäť uspeli Naši lakovníci opäť uspeli

Dňa 27. 3. 2018 sa naši žiaci zúčastnili oblastného kola súťaže Autoopravár Junior Castrol 2018 v Trnave v kategórií autoopravár - lakovník.


,

Školenie pedagógov Školenie pedagógov

29. marec 2018, prvý deň veľkonočných prázdnin. Žiaci odišli a do triedy zasadali učitelia. Nepozornosť, školský neúspech, problémy s porozumením a komunikáciu, ťažkosti rodičov s výchovou a učením svojich detí. To bola iba časť tém, ktorým sa venovali. Školiteľom bol Mgr. Ondrej Maťko, vedúci psychológ Centra špeciálno-pedagogického poradenstva.


,

STK - MIKO, s. r. o. STK - MIKO, s. r. o.

Trieda III. B sa zúčastnila na exkurzii v STK - MIKO, s. r. o. pod vedením pani učiteľky Funtíkovej.


,

Kríž je znakom spásy Kríž je znakom spásy

Chlapci a dievčatá z GSF podnikli krížovú cestu.


,

Ako prežiť zimu a niečo zažiť Ako prežiť zimu a niečo zažiť

Posledná hodina, posledné zvonenie, posledné prípravy, balíme, odchádzame. Opúšťame Žilinu, prechádzame popri Katolíckej univerzite, cez kraj, kde pramení Čierny Váh, až sa nakoniec ocitneme v meste prvej, a zároveň poslednej zastávky na našej ceste, Poprade. Je to miesto, kde si doplníme svoje zásoby potravín, prevezmeme kľúče od nášho dočasného útočiska v divočine, vypočujeme potrebné rady od


,

Matematický klokan 2018 Matematický klokan 2018

Do súťaže matematický klokan sa tento rok opäť zapojili študenti odboru GDM.


,

Duchovné cvičenia rodičov Duchovné cvičenia rodičov

Piata pôstna nedeľa na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline patrí už tradične rodičom žiakov tejto školy. Majú možnosť zúčastniť sa duchovných cvičení a zároveň sa lepšie spoznať a obohatiť. Jedným z cieľov tejto akcie je i možnosť vzájomného spoznania sa rodičov a saleziánov pôsobiacich v našej škole.


,

Mladý stolár 2018 Mladý stolár 2018

Dňa 14. marca 2018 naša škola usporiadala semifinálové kolo súťaže Skills Slovakia - Mladý stolár 2018.


,

Čo spojilo TV Lux  a SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline? Čo spojilo TV Lux a SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline?

Môj dar - to bola téma SAFi 2018. Ide o súťaž TV Lux pre amatérov, ktorej cieľom je motivovať video-tvorcov a aktivizovať ich kreatívny potenciál pri tvorbe videí na zadanú tému. Tento rok sa do súťaže zapojili i naši žiaci a pedagógovia.


,

Celoslovenský kalčetový turnaj Celoslovenský kalčetový turnaj

Výhercovia školského kalčetového turnaja, Lukáš Kalinin a Matej Soroka, sa koncom februára presunuli na celoslovenský turnaj do Prešova.


,

Stolnotenisový turnaj 2018 Stolnotenisový turnaj 2018

Dňa 1.marca 2018 sa uskutočnil ďalší ročník školského stolnotenisového turnaja.


,

Lyžiarsky kurz Lyžiarsky kurz

12. februára 2018, je 7.30 ráno a poslední oneskorenci naskakujú do pripraveného autobusu, spoločne vyrážame na cestu za dobrodružstvom v snehovom raji.


,

Súťaž v zjazdovom lyžovaní a snowboardovaní Súťaž v zjazdovom lyžovaní a snowboardovaní

1.februára sme mali možnosť reprezentovať našu školu na súťaži v zjazdovom lyžovaní a snowboardovaní pod záštitou predsedníčky žilinského samosprávneho kraja Ing. Eriky Jurinovej.


,

Smrť sa volá Engelchen Smrť sa volá Engelchen

Počas druhej svetovej vojny vypálilo komando SS moravskú obec Ploština. Ladislav Mňačko bol ako mladý partizán svedkom týchto udalostí.


,

Exkurzia na Katedre cestnej a mestskej dopravy ŽU Exkurzia na Katedre cestnej a mestskej dopravy ŽU

Dňa 8. februára 2018 sa žiaci I. a II. NDŠ, odboru dopravná prevádzka, spolu s učiteľmi zúčastnili exkurzie na Katedre cestnej a mestskej dopravy ŽU.


,

DNI PROFESIE  BYTČA DNI PROFESIE BYTČA

Tento rok sme sa zúčastnili na Dňoch profesie stredných škôl, ktoré sa konali v meste Bytča.


,

Školský kalčetový turnaj 2018 Školský kalčetový turnaj 2018

Na sviatok sv. Valentína sa uskutočnil tradičný kalčetový turnaj, na ktorom sa zúčastnilo 12 dvojíc a víťazmi sa stali Lukáš Kalinin a Matej Soroka, ktorí postúpili do celoškolského finále.,

Záverečný venček 2018! Záverečný venček 2018!

„Môj nárek si obrátil na tanec a radosťou si ma opásal...“ Žalm 30;12


,

Kurz prvej pomoci

Jano a Fero sa bicyklovali v lese. Pri zjazde z kopca Fero narazil bicyklom do stromu, spadol a zostal nehybne ležať na zemi. Čo robiť v takejto situácií???


,

AMFO 2018 AMFO 2018


,

Sviatok don Bosca Sviatok don Bosca

31. január sa spája nielen s odovzdávaním polročného vysvedčenia, ale aj so sviatkom don Bosca.


,

Finančná gramotnosť Finančná gramotnosť

V dňoch od 22. 11. 2017 do 17. 1. 2018 v našej škole prebehlo školenie finančnej gramotnosti pre tretie ročníky.


,

Karneval na lyžiach Karneval na lyžiach

Posledný januárový víkend sme sa vybrali na neobyčajnú lyžovačku do Vrátnej.


,

Seminár 7 návykov Seminár 7 návykov

V dňoch 11. - 13.12. 2017 sa vybrala skupinka odvážlivcov zo IV.GDM a I.- II. NDŠ - SOŠ sv. Jozefa Robotníka na chatu vo Veľkej Rači.
,

"Podnikatelia, spojte sa!"

V stredu 25.04. sa žiaci našej školy zúčastnili konferencie "Podnikatelia, spojte sa!" pod vedením pani učiteľky Mgr. Adriany Tvrdej , ktorá sa uskutočnila v hoteli Holiday Inn - Žilina.


,

Školské kolo súťaže Autoopravár Junior Školské kolo súťaže Autoopravár Junior

Školské kolo súťaže Autoopravár Junior absolvovali žiaci tretích ročníkov odboru autoopravár - elektrikár, mechanik a lakovník. Teoretická a praktická časť preverila vedomosti a z nich boli víťazmi tí najlepší.


,

Vianočná návšteva Viedne Vianočná návšteva Viedne

13.12.2017 o 6:00 hodine ráno sme vyrazili zo zamračenej Žiliny do chladnej ale krásne predvianočnej Viedne. Navštívili sme technické múzeum, prezreli sme si historické centrum mesta, Dóm svätého Štefana.


,

Ateliér multimediálnej tvorby Žilinskej univerzity v Žiline Ateliér multimediálnej tvorby Žilinskej univerzity v Žiline

Dňa 12. 12. 2017 sa na Katedre multimédií a informačno-komunikačných technológií v podzemí novej menzy Žilinskej univerzity, uskutočnilo slávnostné otvorenie nového Ateliéru multimediálnej tvorby (AMT), na ktorom sa zúčastnila trieda IV. GDM.


,

Sviatok sv. Mikuláša Sviatok sv. Mikuláša

Sviatok sv. Mikuláša patrí medzi kresťanské sviatky. Osobnosť svätého Mikuláša je tak trochu zahalená tajomstvom. O jeho živote sa zachovalo len veľmi málo písomných zmienok. Faktom je, že Mikuláš existoval. Narodil sa na pobreží Malej Ázie niekedy okolo roku 270. Písomné dokumenty potvrdzujú, že bol biskupom v meste Myra (dnes mesto v Turecku).


,

Hviezdoslavov Kubín Hviezdoslavov Kubín

Hviezdoslavov Kubín je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v oblasti umeleckého prednesu, s cieľom prehĺbiť literárne poznanie, tvorivosť, kultivovanie jazyka, reči, pestovať vzťah k slovu ako ku kultúrnej a umeleckej hodnote.


,

Exkurzia na stavbe tunela vo Višňovom Exkurzia na stavbe tunela vo Višňovom

Počas sviatku sv. Barbory - patrónky baníkov a geológov sa vybraní žiaci z I.NDŠ triedy, odboru dopravná prevádzka, zúčastnili exkurzie na stavbe tunela vo Višňovom. Práce na tuneli boli na niekoľko hodín prerušené.


,

Volejbal Čadca Volejbal Čadca

V stredu 29. 11. 2017 sa 8 odvážlivcov a pár učiteľov zo strednej odbornej školy sv. Jozefa Robotníka rozhodlo zmerať sily vo volejbale so združenou školou v Čadci.


,

Olympiáda z cudzích jazykov Olympiáda z cudzích jazykov

Dňa 22.11.2017 sa konalo školské kolo olympiády z anglického a nemeckého jazyka. "Lingvisti" zo všetkých ročníkov si precvičili svoje jazykové znalosti z gramatiky, slovnej zásoby, čítania a počúvania s porozumením.


,

Študentská kvapka krvi Študentská kvapka krvi

Prijmú študenti výzvu a prekonajú svoje obavy? Kampaň Slovenského Červeného kríža ŠTUDENTSKÁ KVAPKA KRVI 2017 podporili - tak ako v minulosti - aj tento rok naši študenti darovaním krvi počas mobilného odberu 21.11.2017 v priestoroch SOŠ sv. Jozefa Robotníka.


,

Digital Media 2017 v Prahe Digital Media 2017 v Prahe

Dňa 23.11.2017 sa zúčastnili vybraní žiaci odboru grafik digitálnych médií, konferencie Digital Media 2017 v Prahe. Novinky v oblasti 3D grafiky nám prišli prezentovať zahraniční odborníci.,

Stužková II.NDŠ Stužková II.NDŠ

V sobotu 4.11 sa konala stužková slávnosť II.NDŠ, odbor dopravná prevádzka a stavebníctvo.


,

Kama 2017 Dubnica nad Váhom Kama 2017 Dubnica nad Váhom

V dňoch 17. a 18. 11. 2017 sme sa znova zúčastnili ďalšieho futsaloveho turnaja - KAMA v Dubnici nad Váhom


,

Slávnostné ocenenie najlepších žiakov katolíckych stredných škôl 2017/2018 Slávnostné ocenenie najlepších žiakov katolíckych stredných škôl 2017/2018

Žilinská diecéza každý rok organizuje ocenenie najlepších študentov stredných škôl. Slávnosť sa začala svätou omšou v Katedrále Najsvätejšej Trojice v Žiline, ktorú slúžil Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup. Biskup nám povedal veľa vrelých slov: „Stačí ak aspoň jeden bude adorovať Bohu, potom aj ostatní budú zachránení.“


,

Beh 17. novembra Beh 17. novembra

Naši žiaci Vratko Šimek a Patrik Schmiester z III. GDM sa zúčastnil atletickej súťaže organizovanej Žilinskou univerzitou.


,

Imatrikulácie Čadca 2017 Imatrikulácie Čadca 2017

Ako je už zvykom aj tento rok sme sa zúčastnili na imatrikuláciách našich združených škôl v Čadci: Pedagogickej a sociálnej akadémie sv. Márie Goretti a Strednej zdravotníckej školy sv. Františka z Assisi.


,

GODZONE 2017

Tak ako minulý rok sa v Žiline uskutočnil Godzone tour 2017, kam sa išlo aj tento rok s chlapcami našej školy.


,

Burza stredných škôl v Dolnom Kubíne Burza stredných škôl v Dolnom Kubíne

14. novembra sa v Dolnom Kubíne uskutočnila Burza stredných škôl 2017 pre žiakov 9. ročníka ZŠ, ich rodičov a pedagógov.


,

PREZENTÁCIA PROGRAMU ERASMUS + PREZENTÁCIA PROGRAMU ERASMUS +

Dňa 10.11.2017 navštívili našu školu študenti Gymnázia sv. Františka v Žiline, aby v III.GDM predstavili Program EÚ pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport ERASMUS+.,

Navždy sa zachová v pamäti stužková... Navždy sa zachová v pamäti stužková...

V sobotu 21.10.2017 sa 18 odvážlivcov zo IV.GDM rozhodlo prijať zelené stuhy nádeje od triedneho učiteľa Mgr. Michal Sventeka, a tak sa vydať na ťažkú cestu k vysnenému maturitnému vysvedčeniu, v Dome odborov v Žiline.


,

Akčný víkend - prebrať svoju úlohu Akčný víkend - prebrať svoju úlohu

Tri triedy prvého ročníka z SOŠ sv. Jozefa Robotníka zažili 13. - 15. októbra 2017 víkend plný aktivít na Škutovkách pri Liptovskej Osade. Boli sme historicky prvýkrát spolu siedmi bratia saleziáni - hovorí direktor školskej komunity. Dáva to veľký zmysel komunitnému zážitku, lebo sa ako saleziáni učíme pracovať a byť spolu.
,

Oslavy Dňa zboru v Sučanoch Oslavy Dňa zboru v Sučanoch

Dňa 22. septembra 2017 sa pri príležitosti osláv Dňa Zboru väzenskej a justičnej stráže v Ústave na výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých Sučany konalo slávnostné zhromaždenie spojené s odovzdávaním ocenení príslušníkom a zamestnancom ústavu.


,

Kama 2017 v Bardejove Kama 2017 v Bardejove

V dňoch 27. - 29. 10. 2017 sa v Bardejove konala Halová Kama 2017, zúčastnilo sa jej 7 mužstiev staršej kategórii. Medzi nimi nemohol chýbať ani team z našej školy.,

IT EXPO 2017 IT EXPO 2017

Dňa 24.10.2017 sa vybraní žiaci I.GDM zúčastnili výstavy IT EXPO 2017 na rektoráte Žilinskej univerzite v Žiline.


,

Kameňák Kameňák

V dňoch 20. - 21.10.2017 sa naši piati žiaci - Cyril Korpesio, Michal Gábriš, Róbert Ševčík a Samuel Kvak zúčastnili saleziánskej lezeckej súťaže Kameňák, ktorá sa konala v Rožňave.


,

Odborná stáž stolárov v českom mestečku Volyňe Odborná stáž stolárov v českom mestečku Volyňe

V dňoch 2. - 4. októbra sa víťazi slovenského kola SKILLS Slovakia Lukáš Tereštík , Daniel Fečo z III. A spolu s maturantom Tomášom Pelegrimom zúčastnili odborného školenia v ďalekej českej SPŠ a VOŠ Volyně.


,

Futbalový turnaj o pohár väzenského kaplána Futbalový turnaj o pohár väzenského kaplána

Dňa 19.10.2017 sa skupina šiestich žiakov našej školy vybrala na futbalový turnaj o pohár väzenského kaplána v Ústave na výkon trestu pre mladistvých v Sučanoch.


,

Turnaj Panny Márie Pomocnice Turnaj Panny Márie Pomocnice

V stredu 18.10.2017 sa už tradične uskutočnil turnaj Panny Márie Pomocnice v školskom internáte.


,

Burza povolaní v Trstenej Burza povolaní v Trstenej

Stalo sa už tradíciou, že naša škola sa prezentuje na rôznych burzách povolaní po celom Slovenku.


,

Diskotéka v GSF Diskotéka v GSF

Odvážni a navoňaní druháci sa vybrali 11.10.2017 na disku, samozrejme s občerstvením a veľmi dobrou náladou.


,

Exkurzia v Continental Púchov Exkurzia v Continental Púchov

V stredu 11.10 2017 sme trieda 1.NDŠ spolu s p. učiteľkou Ing. Funtíkovou boli na exkurzii v závode Continental  Púchov - výrobcu pneumatík.


,

Vedenie školy pracovalo na osobnom projekte života Vedenie školy pracovalo na osobnom projekte života

Dňa 10.10.2017 sa konalo školenie v rámci projektu Zaostri na cieľ, podporeného nadáciou Renovabis. Školenie bolo zamerané na úvod do témy tvorby osobného projektu života. Zúčastnilo sa ho vedenie školy spolu s vybranými pedagógmi školy.


,

Autosalón Nitra Autosalón Nitra

Dňa 5.10.2017 sme boli na Autosalóne v Nitre . V rámci prehliadky sme mali možnosť vidieť množstvo automobilov – osobných alebo karavanov.


,

Cechovačka Cechovačka

V stredu 4. 10.2017 boli žiaci prvých ročníkov prijímaní do cechu stolárskeho, autoopravárenskeho, murárskeho a grafického.


,

Ideš za Titusom Ideš za Titusom

Na konci septembrového víkendu a začiatkom nového mesiaca októbra 2017 sa uskutočnila výprava do Bratislavy a Vajnor. Cieľ prežiť a zažiť spolu s ostatnými mladými z celého Slovenska udalosť, ktorá sa prežíva niekedy iba raz v živote - blahorečenie saleziána, mučeníka za duchovne povolania, don Titusa Zemana.
,

Orientačné dni v Bratislave Orientačné dni v Bratislave

Hry zamerané na upevňovanie kolektívu v triede, spoluprácu a poznávanie si po prvý raz vyskúšali žiaci druhého ročníka na Mamateyke v Bratislave.


,

Lenovo Legion Road Show Lenovo Legion Road Show

Názov tejto akcie je síce netradičný, ale v utorok 26. septembra sme sa vybraní žiaci I. - IV. ročníka odboru grafik digitálnych médií v nákupnom centre Aupark Žilina presvedčili, že to až také zložité nebude.,

Prezentačná výstava Fomei Top Prezentačná výstava Fomei Top

Dňa 21.09.2017 sa žiaci študijného odboru - grafik digitálny médii zúčastnili prezentačnej výstavy Fomei Top pre fotografov v Českej republike - Hradci Králové.


,

Burza stredných škôl v Námestove Burza stredných škôl v Námestove

Prezentáciu našej školy sme začali na burze stredných škôl v Námestove. 20. septembra sme sa pod vedením pána učiteľa M. Pňačeka vybrali na Oravu.


,

Seminár učiteľov v Prahe Seminár učiteľov v Prahe

Dňa 12. 09. 2017 (utorok) sa učitelia odboru grafik digitálnych médií zúčastnili seminára pre učiteľov v Prahe.


,

Celoškolská duchovná obnova Celoškolská duchovná obnova

Nový školský rok sa pomaly rozbieha, a preto ako je každoročne zvykom prebehla na začiatku celoškolská duchovná obnova.


,

Otvorenie nového školského roka Otvorenie nového školského roka

Po dňoch plných slnka, oddychu a zážitkov sme vykročili do nového školského roka. Začal sv. omšou, počas ktorej sme boli povzbudení slovami saleziána Petra Lukáčika, SDB.

,

Winter Classic 01 Winter Classic 01

Dňa 12.1.2016 sa prvýkrát uskutočnil prestížny zápas medzi saleziánmi a žiakmi pod názvom Winter Classic s poradovým číslom 01.


,

Štedrá večera - internát Štedrá večera - internát

Vianočné prázdniny, čas, na ktorý sa tešia všetci chalani aj dievčatá. K Vianociam neodmysliteľne patrí aj štedrá večera. Na tú našu, internátnu, zavítali okrem chalanov u nás ubytovaných a exallievov - bývalých žiakov našej školy - aj naše prváčky.,

Betlehem  - Rajecká Lesná 14. 12. 2016 Betlehem - Rajecká Lesná 14. 12. 2016

Žiaci triedy I. A vo štvrtok navštívili Betlehem v Rajeckej Lesnej. Betlehem vytvoril majster Jozef Pekara.


,

Jedinečný zážitok na chate Jedinečný zážitok na chate

Cez víkend 9.-11. decembra sa skupina žiakov spoločne so saleziánmi vybrali na chatu, aby sa spoločne zabavili a nadviazali nové vzťahy.


,

Hviezdoslavov Kubín Hviezdoslavov Kubín

Hurban, Banga, Lasica, Krau, Poe... to je len náhodný výber autorov textov, ktorých sme mohli počuť počas školského kola Hviezdoslavovho Kubína. Sviatok sv. Mikuláša sme si spríjemnili prednesom literatúry.


,

Vernisáž výstavy Vernisáž výstavy

Dňa 8. decembra 2016 sa v Žilinskej radnici uskutočnila vernisáž výstavy fotografií známeho slovenského fotografa Vlada Baču.


,

Víkend nových priateľstiev Víkend nových priateľstiev

Naša stredná škola, ktorá každoročne uskutočňuje akčný víkend to tentokrát vyskúšala po inom.


,

TV NOE na DOD TV NOE na DOD,

Beh 17. novembra Beh 17. novembra

Náš žiak Vratko Šimek sa zúčastnil atletickej súťaže organizovanej Žilinskou univerzitou.


,

Prezentácia spoločnosti Fomei Prezentácia spoločnosti Fomei

Dňa 2.12.2016 sa v našej škole uskutočnila prezentácia spoločnosti Fomei, ktorá sa zaoberá predovšetkým výrobou, predajom a servisom zariadení, materiálov a príslušenstva pre spracovanie, záznam a archiváciu obrazu v oblasti optiky a fotografie.,

V škole sa už začal advent! V škole sa už začal advent!

Piati kreatívni žiaci pod vedením pani učiteľky Adriany Tvrdej a pani tajomníčky Petry Kostíkovej zhotovili nádherné adventné vence. Technickú podporu a odborný dohľad vykonával majster Peter Pilko.


,

...tá naša stužková... ...tá naša stužková...

V sobotu, dňa 19.11.2016 sa v hoteli Slovakia v Žiline uskutočnila stužková slávnosť triedy II. NDŠ.


,

Stužková IV. GDM Stužková IV. GDM

V sobotu, 12. novembra sa konala stužková slávnosť IV. GDM.


,

Olympiáda z cudzích jazykov Olympiáda z cudzích jazykov

Český spisovateľ Eduard Bass povedal: „ Žiaci aj učitelia, nech hovoria čokoľvek, majú školu radi, lebo sú tam prestávky.“


,

Akčný víkend na tretiu Akčný víkend na tretiu

Pred rokom ste o takomto čase čítali správu minimálne o treťom akčnom víkende. Tento rok dostal akčný víkend nový náboj.


,

Deň študentstva Deň študentstva

17. novembra sa skupina odvážlivcov vydala na jednoduchý, ale o to krajší výlet na kysucké hory. Nastúpili sme do áut a sa vydali do Turzovky, na horu Živčáková. Veľkú časť cesty sme si kvôli poľadovici vybehli pešo.


,

Imatrikulácie v Čadci Imatrikulácie v Čadci

V utorok, zas a znova, sme ako každý rok boli na imatrikuláciách v Čadci. Len čo sme tam dorazili, veľa z nás spoznalo známe tváre už z minulých rokov. Usadili sme sa a čakali kým to začne.


,

Náš žiak bol ocenený biskupom! Náš žiak bol ocenený biskupom!

Juraj Bartoš, žiak II.NDŠ bol odmenený dňa 16.novembra 2016 na stretnutí žiakov stredných škôl so žilinským biskupom Tomášom Galisom.


,

Burzy stredných škôl Burzy stredných škôl

Dňa 15.11.2016 sa naša škola prezentovala na Burze stredných škôl v Žiline a Dni profesie v Bytči.


,

Novinky v stavebníctve Novinky v stavebníctve

Hotel Slovakia nás privítal na akcii, ktorá ponúkala nový pohľad na inovácie stavebných materiálov súčasnej doby. Konala sa 10. novembra.


,

EKOTOPFILM EKOTOPFILM

Dňa 10.11.2016 sa v Žiline začal Medzinárodný festival filmov EKOTOPFILM –ENVIROFILM. Cieľom festivalu je osveta prostredníctvom najnovších krátkych dokumentárnych filmov z celého sveta. Hlavnou témou festivalu je TRVALÁ UDRŽATEĽNOSŤ.


,

Máme nových žurnalistov Máme nových žurnalistov

V škole sa cez víkend (4. - 6.11.2016) konal ôsmy ročník Mediálnej školy. Kurzu sa zúčastnili mladí z celého Slovenska vrátane našich žiakov, aby si priblížili svet médií zo strany novinárov.


,

Exkurzia v Podbrezovej Exkurzia v Podbrezovej

Na exkurziu do železiarní v Podbrezovej sme sa vybrali skoro ráno. Navštívili sme starý závod, kde sa spracováva železný šrot v elektrickej oblúkovej peci.,

Turnaj o pohár riaditeľa školy Turnaj o pohár riaditeľa školy

18.10.2016 sa v našej škole uskutočnil tretí ročník turnaja o pohár riaditeľa školy vo futsale na našom multifunkčnom ihrisku.


,

Turnaj Panny Márie Pomocnice Turnaj Panny Márie Pomocnice

V stredu 19.10.2016 sa v školskom internáte uskutočnil tradičný futsalový turnaj k Panne Márii.


,

Autosalón Nitra 2016 Autosalón Nitra 2016

Bol raz jeden deň. Bol to štvrtok.....


,

Grafici spolupracujú s horskou službou Grafici spolupracujú s horskou službou

V dňoch od 7. do 9. októbra sa trojčlenná skupinka z našej školy (dvaja žiaci a majster) zúčastnila natáčania cvičenia dobrovoľníkov horskej služby, takzvaných čakateľov.


,

Kameňák 2016 Kameňák 2016

Šestnásteho októbra sa konala lezecká súťaž s názvom KAMEŇÁK. Začiatok celej akcie zahájil skúsený lezec a bývalý vychovávateľ Maroš Leškovský.


,

Imatrikulácie prvákov Imatrikulácie prvákov

Ako v každej škole tak aj v našej sa tento rok uskutočnili imatrikulácie prvákov.


,

Firma MAFELL Firma MAFELL

Utorok 11.10.2016 bol pre našu školu výnimočný. Škola po dvoch rokoch obnovila kontrakt s firmou Mafell, ktorá ako jednej z troch vybraných škôl na Slovensku zapožičala bezplatne elektrické ručné náradie v hodnote asi 20 tisíc eur.


,

Strojársky veľtrh Brno Strojársky veľtrh Brno

Dňa 6.10. sme sa žiaci I. a II. NDŠ, III. C, III. D zúčastnili po prvýkrát na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne.


,

Barbarstvo ducha – VII.ročník Barbarstvo ducha – VII.ročník

Dňa 30. septembra a 1. októbra 2016 Občianske združenie Nenápadní hrdinovia v spolupráci s Nadáciou Konrada Adenauera a VŠZaSP sv. Alžbety pripravili už VII. ročník jedinečného vedecko- didaktického podujatia určeného učiteľom základných a stredných škôl.


,

Exkurzia do STK - MIKO Exkurzia do STK - MIKO

Dňa 4.10. 2016 sa trieda III.B pod vedením p. uč. Funtíkovej vydala na teoretickú exkurziu do STK-MIKO. Aj napriek nepriazni počasia sme v poriadku došli na určené miesto.


,

Diskoteka na GSF Diskoteka na GSF

Dňa 28.09.2016 sa vybralo okolo 20 odvážnych a navoňaných chalanov zo Strednej odbornej školy sv. Jozefa Robotníka v Žiline, samozrejme s občerstvením a veľmi dobrou náladou, na diskotéku do GSF.


,

Futbalový turnaj o pohár väzenského kaplána Futbalový turnaj o pohár väzenského kaplána

V stredu 28.9. 2016 sa skupina desiatich žiakov našej školy vybrala na futbalový turnaj o pohár väzenského kaplána v Ústave na výkon trestu pre mladistvých v Sučanoch.


,

ZAČIATOK ŠKOLSKÉHO ROKA 2016/2017 V ÚSTAVE PRE MLADISTVÝCH SUČANY ZAČIATOK ŠKOLSKÉHO ROKA 2016/2017 V ÚSTAVE PRE MLADISTVÝCH SUČANY

Ústave na výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých Sučany sa nám podarilo na základe podpísaných dohôd už deviaty rok pokračovať v spolupráci so SOŠ sv. Jozefa v Žiline a otvoriť stredné odborné vzdelanie odsúdených mladistvých, a tiež odsúdených dospelých.


,

Výstup Titusa Zemana Výstup Titusa Zemana

V nedeľu 25.9.2016 sme sa opäť vybrali na Veľký Fatranský Kriváň. Tento rok sa uskutočnil IV. ročník výstupu Titusa Zemana- bojovníka za povolania.


,

Výlet do Tatralandie 2016 Výlet do Tatralandie 2016

Už sa stalo tradíciou, že každý rok sa skupina 6 chalanov spolu s asistentom vyberie na oddychovú akciu do Tatralandie.


,

Východ slnka na Fatranskom Kriváni Východ slnka na Fatranskom Kriváni

Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie, 15. septembra, sa partia tridsiatich piatich odvážlivcov vybrala na východ slnka. Cieľom nášho výstupu bol Fatranský Kriváň. Už od začiatku nám prialo počasie.


,

Celoškolská duchovná obnova Celoškolská duchovná obnova

Pred začatím školského roka sa nám prihovoril don Dominik, aby nás povzbudil do ďalších dní.


,

Otvorenie nového školského roka Otvorenie nového školského roka

Po dňoch plných slnka, oddychu a zážitkov sme vykročili do nového školského roka. Začal sv. omšou, počas ktorej sme boli povzbudení slovami saleziána Martina Rožeka, SDB.,

“Konečne som to pochopil” alebo Zoznamovací výlet 2016 “Konečne som to pochopil” alebo Zoznamovací výlet 2016

“Dve hodiny som nad tým premýšľal a konečne som to pochopil…”- Možno najsilnejšia myšlienka, aspoň pre mňa, z týchto prázdnin a zároveň jedna z najkrajších spomienok na Zoznamovací výlet 2016.


,

 Máme outdoorovú posilňovňu! Máme outdoorovú posilňovňu!

Vďaka Nadácii KIA Motors Slovakia a Nadácii Pontis sme vytvorili v rámci projektu "Nebuď lekvár, posilňuj," novú outdoorovú posilňovňu.


,

Cechcamp Cechcamp

Po roku sa v dňoch 3.7. - 6.7. 2016 v SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline uskutočnil ďalší ročník výnimočného tábora pre chlapcov pod názvom Cechcamp.


,

Záverečná duchovná obnova Záverečná duchovná obnova

Predtým ako sa vyberieme na prázdniny a užijeme si dni oddychu sme sa ešte posilnili na duchu. Absolvovali sme duchovnú obnovu.

,

Vianočný turnaj v stolnom tenise Vianočný turnaj v stolnom tenise

Dňa 18. decembra 2015 sa uskutočnil Vianočný turnaj v stolnom tenise na Súkromných školách Živeny v Považskej Bystrici.


,

Jeden deň stredoškolákom Jeden deň stredoškolákom

V pondelok 14. 12. 2015 si prišli deviataci zo Soliniek na jeden deň vyskúšať, aké je to byť stredoškolákom.


,

Hviezdoslavov Kubín Hviezdoslavov Kubín

Rúfus, Smrek, Válek... to je len náhodný výber autorov textov, ktoré sme mohli počuť počas školského kola Hviezdoslavovho Kubína.


,

Olympiáda z cudzích jazykov Olympiáda z cudzích jazykov

V mesiaci november sa pre milovníkov cudzích jazykov v našej škole uskutočnila olympiáda z anglického a nemeckého jazyka. Zapojiť sa do nej mohli žiaci všetkých ročníkov.


,

Voľba zástupcu rodičov do rady školy Voľba zástupcu rodičov do rady školy

Dňa 27.11.2015 sa na plenárnom rodičovskom združení predstavili traja kandidáti za zástupcov zo strany rodičov do rady školy. Boli to Mgr. Školová, p. Schmiester, p. Filická.


,

Stužková II. NDŠ Stužková II. NDŠ

Nikdy by sme nikomu neverili, že stužková môže byť taký dojímavý a silný zážitok, ktorý v nás vyvolal obrovské nadšenie. Moment, kedy sme cítili, že ľudia, ktorí sú pri nás, nás majú radi.,

"Advent začal kreatívne" "Advent začal kreatívne"

Aj tento rok sme spolu pripravili adventné vence. Pripomínajú nám blížiace sa Vianoce.


,

SNEH, ĽAD, ADRENALÍN SNEH, ĽAD, ADRENALÍN

Takto znie lajtmotív filmového festivalu Snowfilm fest, ktorý prezentuje extrémne dobrodružstvá viacerých odvážlivcov na lyžiach, padákoch i skalách na hranici smrti.


,

Seminár CANON Slovakia Seminár CANON Slovakia

Dňa 27.11.2015 sa v priestoroch SOŠ uskutočnila beseda so zástupcami spoločnosti CANON. Žiaci 1. – 4. ročníka odboru GDM mali príležitosť zoznámiť sa a v praxi si vyskúšať profesionálnu fototechniku.


,

Digital Media 2015 Digital Media 2015

Vybraní žiaci 4. ročníka odboru GDM sa spolu s učiteľom zúčastnili konferencie Digital Media 2015, ktorá sa konala dňa 26.11.2015 v Prahe.


,

Katarínska zábava Katarínska zábava

Ako každý rok sme sa zúčastnili na Katarínskej zábave v Čadci. Atmosféra bola výborná ako každý rok.


,

Exkurzia v Podbrezovej Exkurzia v Podbrezovej

Ráno 7:30 sme vyrazili na exkurziu do Železiarní v Podbrezovej. Najskôr sme išli do starého závodu oceliarne, kde sme mohli vidieť tavenie ocele zo železného šrotu.


,

Bojovali sme a boli sme slobodní Bojovali sme a boli sme slobodní

Deň boja za slobodu a demokraciu priniesol pre mnohých oslobodenie od vyučovania, pre niektorých však zároveň možnosť zažiť niečo pekné.


,

Godzone 2015 Godzone 2015

Upršané počasie a desiatky mladých sa spoločne vydalo von, cieľom ich cesty bol zimný štadión v Žiline. No tentokrát z výnimočnejšieho dôvodu ako hokej - GODZONE - ZMENA ATMOSFÉRY.


,

Akčný víkend I. B Akčný víkend I. B

Pätnásti žiaci I. B triedy sa v dňoch 13.-15.11.2015 nadšene zúčastnili - pre našu školu už tradičnej akcie – akčný víkend, ktorý sa odohral v krásnom prostredí chaty Borovica vo Varíne.


,

Martinky na bielom koni Martinky na bielom koni

Plní očakávaní sme sa 14. novembra skoro ráno vybrali do hôr.


,

Tisíc želaní Tisíc želaní

Dňa 12.11.2015 nastal dlho očakávaný večer, ktorý niesol názov Tisícich želaní. Touto krátkou správou a priloženými fotkami vám ho chceme čiastočne priblížiť.,

Cesta za "Slnkom" Cesta za "Slnkom"

Začiatkom novembra sme sa z lezeckého krúžku vybrali na skaly do prírody.


,

Návšteva cintorína Návšteva cintorína

Počas týždňa môžeme získať úplne odpustky za zomrelých v očistci.


,

Imatrikulácie v Čadci Imatrikulácie v Čadci

Nie je to prvý rok, čo sa stretávame so školou v Čadci na imatrikuláciách. Program bol skutočne zábavný a pobavil každého.


,

Ekotopfilm – Envirofilm Ekotopfilm – Envirofilm

Dňa 27.10.2015 sa konal v Žiline Medzinárodný festival filmov Ekotopfilm – Envirofilm. Tradičnou súčasťou festivalu bolo podujatie „Junior festival pre deti a


,

Kameňák 2015 Kameňák 2015

Tretí októbrový víkend sa v Rožňave konal už 9. ročník tradičnej lezeckej súťaže pre mladých zo saleziánskej rodiny s názvom Kameňák.


,

Výročie Ľudovíta Štúra Výročie Ľudovíta Štúra

O velikánovi slovenskej literatúry Ľudovítovi Štúrovi je možné nájsť množstvo informácií nielen v knihách, ale aj na internete. Pri príležitosti 200. výročia vám ponúkame ,,pikošky" nielen z jeho súkromného života, ale aj zo života jeho priateľov Štúrovcov.


,

Stužková IV. GDM Stužková IV. GDM

V sobotu 17. októbra 2015 mali už tretí grafici stužkovú slávnosť.


,

Študentská kvapka krvi 2015 Študentská kvapka krvi 2015

Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc pripravil 21. ročník Študentskej kvapky krvi.


,

Príprava na Kameňák Príprava na Kameňák

Od začiatku roka sa na náš lezecký krúžok už doteraz prihlásilo 15 žiakov. Veľmi sa tomu tešíme.


,

Autosalón v Nitre Autosalón v Nitre

Autosalón v Nitre je už v plnom prúde a my sme na ňom boli zas.


,

Imatrikulácie prvákov Imatrikulácie prvákov

V utorok 13. 10. 2015 sa uskutočnili imatrikulácie prvákov. Od starších sme sa dozvedeli len samé chvály z minulých rokov, tak sme sa aj celkom tešili.


,

Burza škôl

Burza škôl prebieha každý rok. Žiaci našej školy sa snažili počas nej prezentovať to, čo sa im v našej škole páči.


,

Turnaj Panny Márie Pomocnice Turnaj Panny Márie Pomocnice

Zúčastnilo sa ho šesť družstiev. Z toho 4 tímy zo školského internátu, 1 tím z oratka a saleziáni.


,

Turnaj o pohár riaditeľa školy Turnaj o pohár riaditeľa školy

Druhú októbrovú stredu sa v našej škole uskutočnil druhý ročník turnaja o pohár riaditeľa školy vo futsale na našom multifunkčnom ihrisku.,

Tancovačka na GSF Tancovačka na GSF

30.septembra 2015 prišlo do Gymnázia sv. Františka v Žiline 22 odvážnych, navoňaných, sympatických mládencov z internátu Strednej odbornej školy sv. Jozefa Robotníka. Všetci prišli s veľmi dobrou náladou.


,

Cyklovýlet okolo Žiliny Cyklovýlet okolo Žiliny

Na sviatok Panny Márie Sdembolestnej sa skupina chalanov spolu so svojim asistentom vybrala na cyklovýlet okolo Žiliny.,

Po tme za svetlom Po tme za svetlom

15.9.2015 o 3:00 ráno. Pri príležitosti štátneho sviatku a voľného dňa sme usporiadali túru na Veľký fatranský Kriváň.


,

Exallievi na Sibíri Exallievi na Sibíri

Minuloročná prieskumná akcia na Sibír nás podnietila k tomu, aby sme tohtoročnú misijnú výpravu posilnili.


,

Otvorenie školského roka Otvorenie školského roka

Po dňoch plných slnka, odddychu a zážitkov sme vykročili do nového školského roka. Začal sv. omšou, počas ktorej sme boli povzbudení slovami direktora saleziánskeho domu v Žiline Petra Lukáčika, SDB.


,

Predĺžená duchovná obnova Predĺžená duchovná obnova

Pred začiatkom školského roka sa zamestnanci školy stretli na duchovnej obnove, ktorá prebiehala v Terchovej.


,

Cechcamp 2015 Cechcamp 2015

Presne po roku sa v dňoch 7. - 10.7. 2015 v SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline uskutočnil ďalší ročník výnimočného tábora pre chlapcov pod názvom Cechcamp.


,

Splav Malého Dunaja Splav Malého Dunaja

Medzi tohtoročnými jedno a dvojdňovými školskými výletmi bol aj jeden štvordňový! Od 25.6. do 28.6. splavovalo 12 statočných druhákov a sprievodcov „divokú vodu“ Malého Dunaja.


,

Zoznamovací výlet 2015 Zoznamovací výlet 2015

Zoznamovací výlet 2015 sa vydaril. Podobne ako po minulé roky bol jeho súčasťou zoznamovací večer a výlet na Minčol, ktorý sa premenil priam na skúšku ohňom.,

Záver školského roka Záver školského roka

Akcie, podujatia a rôzne činnosti ukončili školský rok, ktorý ubehol veľmi rýchlo.


,

Koncoročné výlety Koncoročné výlety

Pred koncom školského roka sa konali záverečné výlety. Každá trieda sa dohodla na mieste, kde strávi posledné chvíle pred prázdninami.


,

Záverečné skúšky Záverečné skúšky

V dňoch 18.-19. júna 2015 sa na našej škole konali písomné a praktické záverečné skúšky a 22. júna ústne záverečné skúšky v odboroch autoopravár- elektrikár, autoopravár- mechanik, autoopravár-lakovník, stolár a murár.


,

Športový deň Športový deň

Aj vzhľadom na nepriaznivé počasie sme aj tento rok zvládli športový deň veľmi úspešne.


,

Plavecký výcvik Plavecký výcvik

Plavecký výcvik pre žiakov prvých ročníkov bol naozaj podarený.